Chlebak drewniany Krisberg 2621 pojemnik na pieczywo stalowa pokrywa czarny
Najniższa cena:
Chlebak, nazywany czasem chlebownikiem to element wyposażenia domu. Dzięki niemu pieczywo dłużej zachowuje świeżość. Jeszcze kilka lat temu chlebaki były tylko funkcjonalne. Dziś to element dekoracyjny. Jest ciekawym dopełnieniem wystroju kuchni. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego chlebaka? Jaki wybrać? Czy ostatnio modny chlebak bambusowy to dobre rozwiązanie?
Wielkość i rozmiar chlebaka to wbrew pozorom istotny parametr. Należy przede wszystkim przeznaczyć dla niego odpowiednie miejsce w kuchni, gdyż czasem potrafi zająć całkiem sporo miejsca. Wybierając rozmiar, należy oczywiście wziąć pod uwagę liczbę domowników. Pojemność chlebaka ma znaczenie, jeśli w domu mieszka kilkuosobowa rodzina.
Na rynku można znaleźć całe mnóstwo chlebaków. Warto w tym przypadku przejrzeć, co proponuje rynek. Z czego najczęściej produkuje się chlebaki?
Chlebak bambusowy zyskuje na popularności. Właściwości drewna bambusowego wykorzystywane są w wielu branżach. Szerokie zastosowania sprawiły, że to materiał wykorzystywany często do wykonania przyborów kuchennych.
Chlebak z deski bambusowej jest nie tylko trwały. Właściwości bambusa sprawiają, że pieczywo w takim chlebaku dłużej zachowuje swoją świeżość i jest chrupkie. Deska nie przepuszcza wilgoci, dlatego chleb czy bułki nie są narażone na jej działanie. Ma to wpływ na występowanie pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla zdrowia.
Chlebak z deski bambusowej jest odporny na działanie temperatury. Dlatego w przypadku upalnych dni nie ma ryzyka o wysychanie pieczywa. Taki materiał jest niezwykle odporny na uszkodzenia i zarysowania. Ponadto łatwo się czyści, stąd do utrzymania chlebaka w czystości wystarczy wilgotna ściereczka.
Bambus w przeciwieństwie do innych materiałów jest odporny na działanie wielu czynników zewnętrznych, jak np. korozja. Nie stłucze się i nie ma konieczności sprawdzania atestów, gdyż jest w pełni zdrowy i bezpieczny dla zdrowia. Nie zawiera szkodliwych klejów, gdyż jest to trawa poddana odpowiednim procesom.
Chlebak bambusowy nie chłonie wody, stąd nie ma obaw o rozwój niebezpiecznych bakterii. Zatem to doskonały wybór do kuchni, gdzie wilgotność powietrza jest zdecydowanie wyższa od pozostałych pomieszczeń.
Chlebak bambusowy często mylony jest z drewnianym. Jednak bambus to nie drewno, a sprasowana trawa. Zatem należy unikać mycia go w zmywarce. Zbyt duża ilość wody może bowiem osłabić strukturę materiału, a to z kolei wpłynie na jego twardość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Chlebak z deski bambusowej można co jakiś czas natrzeć olejem jadalnym. Dzięki temu będzie wyglądał jak nowy, a dodatkowo olej wpłynie korzystnie na zasklepienie się ewentualnych rys. Najbezpieczniej czyścić go z pomocą wilgotnej ściereczki, by usunąć zabrudzenia.
Chlebak bambusowy jest nie tylko funkcjonalny, ale również stanowi ciekawy element aranżacji kuchni. Obecnie na rynku wybór chlebaków jest tak ogromny, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model do swojej kuchni. Bogactwo stylu, rozmiarów, kolorystyki...
Chlebak bambusowy wpisuje się w koncepcję EKO, zatem to doskonały wybór dla ludzi dbających o środowisko. Jest trwały, odporny na uszkodzenia oraz na negatywny wpływ czynników atmosferycznych i temperatur. Bambus to doskonały materiał, dlatego chlebak z deski bambusowej to doskonały wybór na przechowywanie pieczywa w kuchni.
Zobacz również:
check_circle
check_circle