do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Dobrze dobrany chlebak może pełnić wiele funkcji. Poza najbardziej praktyczną - pojemnik do przechowywania pieczywa, który po prostu zapobiega przed wysychaniem chleba czy bułek - dobrze dobrany pojemnik na pieczywo pozwala utrzymać porządek w kuchni, a także może stanowić element dekoracyjny. Warto poszukiwać chlebaka, który łączy w sobie wszystkie te cechy. 

Jaki rozmiar chlebaka wybrać?

Wielkość to jedna z pierwszych cech chlebaka, którą powinno się rozważyć. Chlebak powinien przede wszystkim pasować do wnętrza, w którym się znajduje, bo nawet najładniejszy i najbardziej funkcjonalny model chlebaka na niewiele się zda, jeśli nie będzie można go nigdzie w kuchni umiejscowić. Wybierając rozmiar chlebaka warto wziąć po pierwsze pod uwagę jak dużo pieczywa spożywamy (dla osoby często uwzględniającej pieczywo w diecie odpowiedni będzie większy model, niż dla tej, która pieczywo je sporadycznie), a także to, jak wielu domowników z nami przebywa, uwzględniając ich predyspozycje żywieniowe. 

Chlebak - jakie funkcje pełni?

Czasy, w których chlebak pełni jedynie funkcję pojemnika na chleb już dawno minęły. Może pełnić, jak już było wspomniane, funkcję dekoracyjną, ale także porządkującą, i to nie tylko w tym sensie, że chleb czy bułki nie będą już zajmowały miejsca tam, gdzie zazwyczaj wykonuje się kuchenne prace. Chlebak może uporządkować kuchnię w takim znaczeniu, że zakupimy urządzenie na zasadzie 2w1, zarazem chlebak, jak i deskę, decydując się na chlebak z deską. W ten sposób i pieczywo i deska (którą często trudno w kuchni umiejscowić - bo trzeba np. instalować specjalne haki) znajdą swoje miejsce. 

Chlebak z deską - jaki styl wybrać?

Wybierając chlebak z deską możemy rozważyć kilka popularnych modeli. Popularne rodzaje takich chlebaków to np. chlebak z deską drewnianymetalowy lub w stylu skandynawskim. Chlebak z deską drewniany sprawdzi się w klasycznych wnętrzach, natomiast jeśli wybierzemy metalowy chlebak z deską, to taki pojemnik na pieczywo będzie lepiej zgrywał się z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym. Chlebaki z deską w stylu skandynawskim z kolei sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach, a także, podobnie jak metalowe, w nowoczesnych.

Drewno jest niedrogie, a zarazem prezentuje się elegancko. Materiał ten ponadto zapewnia odpowiednią temperaturę i wilgotność, przez co pieczywo się nie psuje. Jest to jednak wybór dla cierpliwych osób, dysponujących czasem, by znaleźć odpowiednie środki na utrzymanie tego typu chlebaka w czystości - drewna nie można ani zbyt długo moczyć, ani myć silnymi detergentami. Poleca się przecierać chlebak wilgotną ściereczką, co dla niektórych może dać niesatysfakcjonujący efekt. Drewno jest ponadto podatne na zarysowania, które, gdy występują na naturalnym materiale często tylko dodają chlebakowi uroku, dla niektórych mogą wydać się nieestetyczne.

Metal z kolei jest materiałem, który łatwo utrzymać w czystości. Wybierając np. chlebak z deską z takiego materiału zaopatrzymy się w pojemnik, który jest niepodatny na odbarwianie, czy zabrudzenia. Chlebak wykonany z metalu łatwo można przenosić, by przearanżować wystrój kuchni, a także nie jest łatwo taki pojemnik stłuc. Minusy wyboru takiego materiału to fakt, że na metalu wyraźnie widać odciski palców (co wygląda nieestetycznie), a chlebaki z deską takiego rodzaju są podatne na zmieniającą się temperaturę otoczenia, która w kuchni zmienia się przecież często. Przypadkowe podgrzanie takiego chlebaka może niekorzystnie wpłynąć na stan chleba czy bułek. 

Chlebaki z deską w stylu skandynawskim to pojemniki najczęściej utrzymane w stonowanych kolorach, odcieniach bladego różu, beżu i bieli, często ozdobione także napisami, oznaczającymi, co się w nich znajduje. Spragnieni oryginalności znajdą jednak i bardziej wyraziste wariacje kolorystyczne, takie jak czerwień. Często to chlebaki metalowe, takie też właściwości, wady i zalety będą przejawiać. Wyjątkiem jest tu deska (w takich modelach jest to dodatek niezwykle popularny, pełniący rolę pokrywy chlebaka), która jest drewniana. 

Jeżeli chlebak z deską do krojenia nam nie odpowiada, warto rozważyć także inne modele: https://europ24.pl/chlebaki. Każdy z powyższych modeli jest dostępny także bez takiego udogodnienia. 

Zobacz również:

Chlebaki metalowe | Chlebaki plastikowe | Chlebaki drewniane | Chlebaki bambusowe | Chlebak białyChlebak czarny | Chlebak z pojemnikami | Chlebak mały

  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium