Koce czerwone
Koce czerwone
Jesień jest okresem kiedy zaczynamy szukać przytulnego schronienia. Rozgrzane latem ciała nie mogą się przyzwyczaić do coraz chłodniejszych i ciemniejszych wieczorów, a czas spędzony z książką i kubkiem gorącej herbaty kojarzony jest z ciepłym kocem.
Ciepłe, czerwone koce
Kolorem, który zdecydowanie przywodzi na myśl przytulne ciepło, jest kolor czerwony. Koce w tym kolorze nie tylko dodadzą charakteru wnętrzu, ale także posiadają walory praktyczne.
Estetyka wykonania, oraz jakość zastosowanych materiałów pozwoli wprowadzić do wnętrza mocny, wyróżniający się element, który będzie przyciągał wzrok, ale jednocześnie nie zdominuje pomieszczenia. Koce na łóżko, kanapę, sofę czy fotel w kolorze czerwonym stanowią wspaniałe rozwiązanie dla osób, które marzą o czerwonej kanapie czy narożniku, ale boja się podejmować tak zdecydowany krok w aranżacji swojego wnętrza. Wystarczy zakupić czerwoną narzutę i już można cieszyć się tym kolorem w swoim otoczeniu.
Ciepły koc w czerwonym odcieniu zdecydowanie ociepli wnętrze, rozświetli stonowaną kanapę czy pozwoli zaznać przyjemnego relaksu przy kominku. Zaletą wszelkich narzut i koców jest to, że można wymieniać je sezonowo. Co prawda najczęściej używamy ich jesienią czy zimą, ale mogą się przydać także podczas chłodniejszego, letniego wieczoru na tarasie czy w ogrodzie. W zimie i jesienią można zdecydować się na gruby ciepły koc na łóżko z wełny czesankowej, latem wystarczy lekki kocyk z mikrofibry. Jedno jest niezmienne- kolor czerwony sprawdzi się zawsze. Zimą przywodzi na myśl ciepło ognia, a latem w ogrodzie przypomina czerwone, letnie kwiaty.
Z czego ciepły koc?
Popularnym materiałem, z którego wykonywane są pledy i koce jest wełna, szczególnie owcza. Zaletą wełny jest jej higieniczność. Nie pochłania wilgoci, można ją często prać, a na dodatek posiada wspaniałe funkcje termoizolacyjne. Jest antyalergiczna i eko co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.
Często można spotkać pledy i koce z bawełny. Jest to kolejny naturalny materiał. Są one mocne, odporne na rozciąganie i łatwe w utrzymaniu. Zaletą bawełny jest mnogość wyboru jeśli chodzi o jej fakturę, grubość czy kolorystkę. Czerwień na bawełnianym kocu prezentuje się wyjątkowo!
Alternatywą dla naturalnych tkanin są wszelkie materiały sztuczne jak polar, mikrofibra czy akryl. Łatwo je prać więc są polecane dla alergików.
Na jaki koc ostateczne się zdecydować?
Ciepły koc w zależności od funkcji jaką ma pełnić powinien być wykonany z dobrego materiału. Mnogość ofert na rynku sprawia, że można wybrać odpowiedni na łóżko, do salonu, sypialni czy w każde inne miejsce gdzie potrzeba.
Szczególnie dobrze prezentującym się wariantem czerwonego koca jest koc wykonany z puszystego, gładkiego materiału. Może on być idealną ozdobą do Bożonarodzeniowej stylizacji salonu.
Dla osób, które boją się wprowadzać, aż tak wyrazisty motyw, dobrym rozwiązaniem będzie koc w deseń. Jeśli zdecydujemy się na wzór w kolorze ścian czy mebli całość kompozycji będzie sprawiała wrażenie przemyślanej i dobrze skomponowanej.
Miejsce usytuowania koca jest również bardzo istotne. Jeśli jest to narzuta do salonu, na kanapę gdzie będzie często eksploatowana przez gości i domowników, warto pomyśleć o mocnej, odpornej na plamy i zabrudzenia tkaninie, którą można często prać. Sprawdzą się tutaj wszelkie wzory, na których ewentualne zabrudzenia nie będą się rzucać w oczy. Można tutaj pokusić się o ciężką tkaninę, gdyż taka nie będzie się zsuwać i będzie się dobrze układać.
Jeśli natomiast nasz koc ma leżeć na łóżku w sypialniani możemy pomyśleć o ciepłej, przytulnej tkaninie. Koc na łóżko nie powinien być ciężki, żeby dobrze się pod nim spało.
Zdecydowaną zaletą dekorowania pomieszczeń kocami jest wspomniane wcześniej ocieplanie wystroju. Dzięki wprowadzeniu do pokoju, salonu czy sypialni wszelkich koców o różnych slotach, wzorach i printach można łatwo odmienić każde wnętrze.
Świetnym pomysłem jest posiadanie kilku kompletów koców, dzięki czemu można zmieniać aranżację w zależności od sezonu czy okazji. Można mieć koc na co dzień, który będzie pełnił, głównie funkcję praktyczną, czyli ma być ciepły i miły w dotyku, raz narzutę od święta, kiedy przychodzą goście i chcemy pięknie udekorować wnętrze.