Opis skrócony:
- Materiał: Bawełna
- Kolor: Biały
- Rozmiar: 50x70 cm
- Ilość w zestawie: 1
- Gramatura: 700 gsm
Dostawa od: 11,90 zł
czw. 01.06 - pt. 02.06
Opis skrócony:
- Kolor: Czarny
- Kształt: Prostokątny
- Rozmiar: 40x60
Opis skrócony:
- Kolor: Szary
- Kształt: Kwadratowy
- Rozmiar: 100x100
Opis skrócony:
- Kolor: Ciemny szary
- Kształt: Kwadratowy
- Rozmiar: 100x100
Opis skrócony:
- Kolor: Zielony
- Kształt: Kwadratowy
- Rozmiar: 100x100
Opis skrócony:
- Kolor: Granatowy
- Kształt: Prostokątny
- Rozmiar: 120x170
Opis skrócony:
- Kolor: Granatowy
- Kształt: Prostokątny
- Rozmiar: 40x60
Opis skrócony:
- Kolor: Orchidea
- Kształt: Kwadratowy
- Rozmiar: 100x100
Opis skrócony:
- Kolor: Orchidea
- Kształt: Prostokątny
- Rozmiar: 40x60
Opis skrócony:
- Kolor: Czarny
- Kształt: Prostokątny
- Rozmiar: 50x150
Opis skrócony:
- Kolor: Czarny
- Kształt: Okrągły
- Rozmiar: średnica 45
Dywany
Prawdopodobnie ciężko nam sobie wyobrazić dom bez dywanu - dotychczas były one niemal stałym elementem wyposażenia salonu, sypialni czy pokojów dziecięcych. Jednak aktualnie alternatyw na rynku jest tak dużo, że wybór idealnego dywanu może się wydawać utrudniony. Co zatem wybrać, czym się kierować i jak prezentuje się aktualny przegląd trendów?
Czy dywany są jeszcze modne?
Ostatnio coraz częściej obserwujemy w katalogach luksusowe przestrzenie o pustych podłogach. Zwykle służy to jednak temu, by nie zasłaniać specyficznej tekstury posadzki - industrialny surowy beton, marmur lub inne tekstury czasem niełatwo dopasować do dywanu. Niektóre wnętrza faktycznie prezentują się dużo lepiej z całkowicie niezagospodarowaną podłogą. Posiadanie zwierząt może być dodatkowym utrudnieniem przy doborze dywanu - sierść domowych pupili osiada na takich materiałach, nie prezentuje się estetycznie, a w dodatku ciężko ją usunąć bez odpowiedniego odkurzacza. Rezygnacja z dywanu jest więc wówczas sporą oszczędnością czasu na sprzątaniu. Nie da się jednak ukryć, że dywany wciąż cieszą się dużą popularnością i nadal zdobią pomieszczenia w naszych domach. Pełnią funkcję nie tylko dekoracyjne, ale także nadają pokojom przytulnego charakteru.
Idealny dywan do salonu - czym się kierować?
Kluczowe dla wyboru odpowiedniego dywanu są parametry takie jak wielkość pomieszczenia, rodzaj podłogi oraz pozostałe umeblowanie. Wielkość dywanów powinna być dobierana tak, by nie zajmować całej posadzki i nie zakrywać jej w pełni. Rodzaj parkietu ma duże znaczenie - ozdobna jodełka, drewniane panele a nawet płytki, to powierzchnie bardzo dobrze współgrające z dywanami. Szczególnie korzystnie wyglądają na nich te o długim włosie - są one niezwykle puszyste i nadają pomieszczeniu przytulnego charakteru. Są jednak trudniejsze w pielęgnacji. Surowe betonowe podłogi także można przyozdobić dywanem, jednak warto rozważyć minimalistyczną opcję, by nie zaburzyć surowego klimatu pomieszczenia. Warto także skupić się na kolorze, który jak się okazuje, ma duże znaczenie. Salon to pomieszczenie, w którym najczęściej spędzamy czas. To tam zapraszamy gości, zatem wybór zbyt jasnego dywanu może się okazać nietrafiony. Częste deptanie, rozlewanie napojów czy niedokładne sprzątanie, mogą się przyczynić co nieprzyjemnego odbarwienia dywanów - tracą one wówczas swoje walory estetyczne, a pokój może sprawiać wrażenie zaniedbanego. Najczęstszą opcją wybieraną do salonu to dywan o prostokątnym kształcie. W zależności od efektu, który chcemy osiągnąć możemy wybierać jednolite kolory lub bogate w piękne zdobienia.
Subtelne wyposażenie podłogi w sypialni
Sypialnia jako miejsce przytulne, ciche i wyciemnione, dobrze prezentuje się dwoma rodzajami dywanów. Pierwszym z nich są duże dywany pokrywające niemal całą posadzkę, lub dużą część pokoju. Szczególny efekt można osiągnąć włochatym dywanem o stonowanych naturalnych odcieniach. Mają one swoją rolę także w wytłumieniu pokoju. Można również postawić na dywaniki okrągłe umieszczone w części wnętrza - na przykład przy niewielkim stoliku i krześle do czytania. Dużą popularność zyskują dywany imitujące owczą skórę - szczególnie wpasują się w minimalistyczne pomieszczenia inspirowane skandynawskim lub śródziemnomorskim designem. Są stworzone z poliestru i choć wyglądają niemal identycznie jak prawdziwe skóry - są w pełni cruelty free. Dobrze komponuje się połączenie dwóch odcieni sztucznej skórki. Taki dywanik dobrze prezentuje się obok łóżka - przyjemne w dotyku pod stopami włosie będzie miłym początkiem dnia.
Dywany łazienkowe - które będą najbardziej praktyczne?
Choć dywan w takim pomieszczeniu może prezentować się luksusowo, należy pamiętać o tym, że łazienka to miejsce dość wilgotne, w którym podłoga jest narażona na częste zachlapanie. Dlatego wybór włochatych bądź sporych dywanów może okazać się nieudany. Nie chcemy przecież, aby były mokre - jest to nieprzyjemne, mało estetyczne oraz niehigieniczne. Jeśli zatem decydujemy się na dywanik łazienkowy, warto wybierać te o bardzo małych rozmiarach.
Prawidłowe sprzątanie i pielęgnacja dywanu
Utrzymanie czystości jest w przypadku dywanu najtrudniejsze. Pobieżne odkurzanie jest wprawdzie w stanie pozbyć się widocznych zabrudzeń - przede wszystkim dość dużych okruszków i śmieci, jednak należy pamiętać, że znacznie ważniejsze jest to, co niewidoczne dla oka. Dywany absorbują bowiem dużą ilość kurzu, pyłu, przebarwień pozostałych po rozlanych płynach oraz są środowiskiem przyjaznym dla nieprzyjemnych roztoczy i bakterii. Drobnoustroje są wszechobecne w naszym domu, jednak ich nadmiar może wywoływać alergie skórne lub oddechowe. Prawidłowa pielęgnacja dywanu powinna zawierać w sobie nie tylko standardowe odkurzanie czy często praktykowane "trzepanie". Warto co jakiś czas prać dywan chemicznie z użyciem odpowiednich do tego celu środków, które pomogą go zdezynfekować. Dodatkowo możemy się także wyposażyć w specjalne szczotki do dywanu, których celem jest tak zwane wyczesywanie z niego włosów oraz zwierzęcej sierści, z którymi zwykły odkurzacz może sobie nie poradzić.
Proszę zalogować się.
Zaloguj sięAby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.
Zaloguj się