do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Czajnik elektryczny - jaki wybrać, na co zwrócić uwagę i jak go czyścić?

Czajniki 2,8 l, są urządzeniami must have w każdej z kuchni. Czajniki kuchenne elektryczne, mają nie tylko przeciwników, ale również zwolenników. Czajniki elektryczne 2,8l, mają jednakże zdecydowanie więcej plusów. Biorąc pod uwagę zakup modelu elektrycznego, dobrze będzie poddać analizie ważne kwestie oraz parametry, tak ażeby dokonać wyboru urządzenia na miarę swoich potrzeb. Na co powinno się zwracać uwagę podczas wybierania elektrycznego czajnika? Lepszy będzie czajnik elektryczny posiadający regulowaną temperaturę, szklany, czy też może jednak ceramiczny? Jak można go wyczyścić oraz odkamienić? Poniżej, postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania związane z czajnikami elektrycznymi. 

Czajniki elektryczne - co jest ważne podczas ich wyboru? 

Wybierając czajniki na gaz 2,8l (na przykład czajniki z gwizdkiem), czajniki na indukcję 2,8l, czy też wymienione czajniki elektryczne, musimy przede wszystkim zwracać uwagę na ich pojemność. Wybierając konkretny czajnik, musimy brać pod uwagę ilość domowników. Na tej podstawie określimy, jaka pojemność umożliwi wspólne picie ulubionego napoju bez konieczności ponownego zagotowania wody. W szklance mającej klasyczną pojemność, zmieścić można 250 ml wody, jeżeli zatem weźmiemy pod uwagę zakup modelu z pojemnością 1 litra, jednorazowo zaparzymy cztery szklanki naparu. 

W domostwie singla, wystarczy czajnik mający mniejszą pojemność, na przykład 0,5 litra. Niewątpliwie, jak możemy się spodziewać im mniejsza będzie pojemność, tym czajnik jest bardziej ekonomiczny. Nie dość, iż za model mający mniejszą pojemność zapłacimy mniejszą sumę, to jeszcze możemy zaoszczędzić na czasie zagotowania wody i dzięki temu również na rachunkach za energię elektryczną. Wybór powinien być zależny od naszych preferencji i potrzeb. 

Czajniki elektryczne - jaką powinny mieć moc? 

Niestety, biorąc pod uwagę kupno elektrycznego czajnika, musimy brać pod uwagę, ilość zużywanego przez niego prądu. Trudno napotkać na rynku na elektryczny czajnik, który równocześnie pozostałby energooszczędny. Ponadto, im większa będzie moc danego czajnika, tym większe ilości energii elektrycznej będzie on zużywać. 

Moc czajnika, zależna jest od typu wybranej grzałki. W wypadku modeli mających na wyposażeniu spiralną grzałkę, moc będzie wynosiła 200-2200 W. Moc czajników mających na wyposażeniu płaską grzałkę, mieści się w przedziale 600-3100 W. 

Im wyższa będzie moc danego czajnika, tym szybciej zagotuje on wodę, dlatego jest to jedna z najważniejszych kwestii. Modele mające niższe ceny, mają mniejszą moc i co za tym idzie potrzebne jest więcej czasu, żeby móc ugotować wodę. Do wymienionej grupy, zaliczać się będą czajniki z mocą 700-2000 W. W modelach tych czas oczekiwania na wodę, będzie dużo dłuższy, ale możemy się spodziewać niższej ceny. 

Najbardziej popularne, są zdecydowanie czajniki o mocy w przedziale 2000-2400 W. Modele te zaliczane są do średniej cenowej półki. W czajnikach o tej mocy, czas czekania na wodę, wynosi około 2,5 minuty. 

Trzecią grupę czajników, stanowić będą modele o mocy, która przekracza 2400 W. Sporą zaletę tychże czajniki, stanowi dosyć krótki czas zagotowania wody. Należy jednakże pamiętać, iż czas czekania na wodę pomiędzy czajnikami mającymi średnią moc i tych o mocy największej, wynosi niezbyt wiele, w czasie kiedy czajniki z najwyższą mocą, zwiększają znacząco ilość zużywanej energii elektrycznej, co oznacza wyższe rachunki. 

Czajniki elektryczne - z regulowaną temperaturą, ze sztucznego tworzywa, szklane czy też może ceramiczne? 

Elektryczne czajniki ceramiczne, to zdecydowanie najlepsze modele spośród wszystkich dostępnych na rynku. Nie dość, iż obudowa ceramiczna to najzdrowszy surowiec, w którym można gotować wodę, to ponadto czajniki tego typu, są łatwe do wyczyszczenia, zaś ich ścianki bardzo powoli się nagrzewają. Niestety jednak, tego rodzaju modele są dość ciężkie i też najdroższe spośród wszelkich elektrycznych czajników, które spotkać można na rynku. 

Czajniki elektryczne ze szkła, doceniane są za dosyć ciekawy design, dlatego mogą być doskonałą ozdobą w kuchni. Poza tym, czajniki elektryczne mające szklaną obudowę, są bardzo zdrowe i dosyć łatwo można je wyczyścić. Pomimo tego, klienci wybierają je dosyć rzadko. Z jakiego powodu? Odpowiedź jest bardzo łatwa - ścianki ze szkła, niezwykle szybko się nagrzewają, dlatego musimy uważać, ażeby się po prostu nie poparzyć. 

Czajniki elektryczne - jak je czyścić? 

Najlepsze w przypadku czajników elektrycznych, będą zdecydowanie domowe sposoby na ich czyszczenie. Niezawodny, prosty, a do tego tani sposób, to ugotowanie w czajniku wody wraz z kwaskiem cytrynowym, który skutecznie odkamienia i czyści urządzenie z różnych osadów. Z małą ilością osadów, poradzi sobie bardzo dobrze jednorazowe zagotowanie wody z takim roztworem. W razie czego, możemy taki zabieg po prostu powtórzyć. A po jego zakończeniu, warto zostawić wypełnione w ten sposób urządzenie na noc albo przynajmniej na parę godzin, następnie koniecznie wypłukać czajnik. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium