Sklep internetowy Europ24.pl | Garnki | Czajniki | Sztućce | Chlebaki

Poduszki do spania są bardzo osobistymi przedmiotami, którymi niezbyt chętnie dzielimy się z kimś innym. Możemy śmiało stwierdzić, iż zaszczytu spania na posiadanej przez nas poduszce dostąpić mogą tylko bliskie nam osoby, sympatie, dzieci i małżonkowie. Z jakich przyczyn tak to wygląda? Z uwagi na to, iż poduszki towarzyszą nam przez przynajmniej kilka godzin w ciągu doby. Trzymamy je bezpośrednio pod głową, wtulamy się w nie, odpoczywamy na nich i chłoniemy ich zapach. Takich rzeczy nie powinno się udostępniać byle jakiej osobie. Żeby spełniały swoje funkcje, dobre poduszki do spania, muszą być wybrane ze starannością. Tyczy się to nie tylko ich grubości, kształtu, wyprofilowania, ale także surowca, z którego wykonano wsad. Jedną spośród najlepszych opcji są poduszki 70x80

Komfortowa poduszka 70x80 do spania

Spora poduszka 70x80 ma dużo zalet. Po pierwsze, mamy szansę dowolnego jej formowania, dzięki ułożeniu pod głową we właściwy sposób. Po drugie, na sporej powierzchni tej poduszki, dużo łatwiej nam będzie zająć wygodną dla nas pozycję do spania. To z tego powodu, są one najczęściej wybierane przez osoby, które podczas nocy mogą zmieniać wielokrotnie ułożenie własnego ciała. Te wygodne poduszki do spania są stosowane powszechnie na hotelowych łóżkach, ale także na tych domowych. O czym powinniśmy pamiętać, jeśli podejmiemy decyzję odnośnie zastosowania tego typu rozmiaru poduszki? Głównie o właściwej metodzie ich użytkowania. Miejmy na uwadze to, iż komfortowy oraz bezpieczny sen wymagać będzie tego, żeby poduszka ułożona była wyłącznie pod naszą głową. Nie pod plecami czy ramionami. Powoduje to niestety nienaturalne wyginanie się ciała w łuk i może także wywołać osłabienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz osłabienie mięśni. 

Dobranie poduszki do sposobu ułożenia ciała 

Chociaż zarówno w wypadku poduszek, jak i ludzi ważne jest wnętrze, warto skupić się jeszcze na paru ważnych kwestiach - jak dokonać wyboru poduszki do spania? Czym powinniśmy się kierować? Chociażby tym, w jakiej pozycji najczęściej śpimy. 

Poduszka ma nie tylko za zadanie poprawić komfort naszego snu, ale powinna przede wszystkim stanowić podparcie dla kręgosłupa w odcinku szyjnym w zależności od naszej najczęstszej pozycji do spania. Jej zadaniem będzie pomoc w tym, żeby naturalne krzywizny naszego kręgosłupa były w pełni zachowywane, zaś mięśnie miały szansę odpocząć. Warto przyjrzeć się kilku spośród najbardziej popularnych pozycji do spania i dobrać do nich odpowiednią poduszkę: 

Poduszka dla osób, które śpią na boku

Jeżeli najczęściej śpimy na boku, nasz bark może się dosyć głęboko zapadać w materac, dlatego koniecznie wybierzmy poduszkę do spania na boku, która odznacza się odpowiednią twardością i wysokością. Jeżeli rano odczuwamy ból albo sztywność w części bocznej szyi, może to być efektem zbyt wysokiej albo zbyt niskiej poduszki. Zatem konieczna jest poduszka mająca właściwą stabilność. Poduszki przystosowane do spania na boku, powinny mieć innowacyjny kształt i formułę. Dzięki temu sprawią, iż nasz kręgosłup będzie prosty, a my obudzimy się rano pełni wigoru. Wszystkim osobom będącym entuzjastami spania na boku, zalecane są poduszki ze specjalistycznym wałkiem w okolicy kręgosłupa szyjnego, który zapewnia dodatkowe podparcie dla tejże części ciała. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku tak zwane anatomiczne poduszki. 

Poduszka dla osób, które śpią na brzuchu albo na wznak

Jeżeli śpimy na wznak albo na brzuchu, wybierzmy niską poduszkę, która nie będzie nadwyrężać szyjnego odcinka kręgosłupa, gdyż nazbyt wysoka poduszka może doprowadzić do dolegliwości bólowych w tej okolicy. Natomiast osobom lubiącym spać na plecach, zaleca się kupowanie poduszek o niezbyt dużej wysokości i średniej twardości. 

Wypełnienie do poduszki - jakie będzie najlepsze? 

Udało się nam już ustalić, iż wybranie poduszki nie może być przypadkowe, nieodpowiednio dobrana może poskutkować dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, czego powinniśmy unikać. Jak więc wybrać odpowiednią poduszkę, zwracając uwagę na jej wypełnienie? Na rynku dostępne są nie tylko poduszki zawierające naturalne wypełnienie (pierze oraz puch) ale również syntetyczne czy też piankowe. 

Wypełnienie puchowe 

Puch jest ciągle najbardziej popularnym typem wypełnienia poduszek. Czym się odznacza? Jakie wykazuje właściwości? Dlaczego poduszki zawierające puch nie są dla każdego? Puch używany celem wypełniania poduszek pochodzi od kaczek albo gęsi. Utrzymuje ciepło, jest przewiewny i absorbuje przy tym wilgoć. Poduszki puchowe, bardzo dobrze wchłaniają pot, są sprężyste, puszyste i lekkie. Uważane są za bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które doceniają wygodny oraz komfortowy sen. 

Wypełnienie piankowe 

Pod nazwą poduszek piankowych, skrywać się mogą różnorodne typy materiałów. Należy omówić każdy z nich. 

Poduszki z pianki termoplastycznej, są miękkie i sprężyste. W chwili, kiedy wypełnienie piankowe zagrzeje się od temperatury naszego ciała, staje się ono delikatniejsze i może się dopasować do kształtu głowy oraz szyi. Poduszki wykonane z termoelastycznej pianki, zaleca się tym osobom, które lubią odczuwać delikatne zapadanie się w poduszkę. 

Poduszki wykonane z wysokoelastycznej pianki, są idealnym podparciem dla naszego kręgosłupa, są też sprężyste, niemniej jednak bardzo szybko powracają do wyjściowej pozycji. Dobrym wyborem w tejże kategorii, będą chociażby poduszki profilowane, które potrafią zapewnić dobre podparcie, niemniej jednak bardzo szybko odzyskują pierwotny kształt. 

Poduszki lateksowe wykonywane są z lateksu naturalnego, które uzyskuje się z mleczka kauczukowego drzewa. Poduszki wykonane z lateksu, są higieniczne i elastyczne, a przy tym potrafią się bardzo szybko dopasować do kształtu naszego ciała. 

Wypełnienie syntetyczne

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym są antyalergiczne i mają bardzo korzystną cenę. Są trwałe, miękkie i stanowią alternatywę dla naturalnych poduszek. Włókna syntetyczne nie podlegają odkształceniu i zapewniają odpowiednią wymianę powietrza. Ich dużym plusem jest opcja wyprania w pralce albo wysuszenia w bębnowej suszarce. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium