do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Patelnie 27 cm do płyty indukcyjnej - czy są nam potrzebne?  

Z pewnością każdy z nas pamięta te czasy, kiedy używało się wyłącznie kuchenek gazowych. Wówczas nie istniał żaden problem z naczyniami. Wystarczyło kupić garnek czy patelnie na gaz, zbytnio nie zastanawiając się nad ich wyborem. Należy jednakże mieć na uwadze, iż obecnie sporo osób, zamiast kuchenek gazowych, wybiera profesjonalne kuchenki indukcyjne. Na pewno, każdy zdaje sobie sprawę, iż działają one inaczej, gdyż nie są zasilane gazem, a także nie mają ognia, czyli nie każdy garnek czy patelnie 27 cm, będą właściwe do przygotowywania potraw na indukcyjnej kuchence. Zatem nabywając kuchenkę indukcyjną, musimy mieć na uwadze konieczność zakupu patelni indukcyjnych oraz garnków dostosowanych do tego typu sprzętu. 

Indukcja, czyli co?

Kuchenki indukcyjne, stają się bardzo popularne w kuchniach w całej Polsce. Za ich sprawą, przygotowanie potraw może być dużo szybsze, ale również energooszczędne. Ciepło bowiem jest wytwarzane tylko w garnku, którego spodni element przylega bezpośrednio do indukcji. Zmniejszeniu ulega również ryzyko ewentualnych poparzeń, gdyż nagrzaniu podlega tylko naczynie, zaś po jego ściągnięciu, na płycie pojawi się ostrzeżenie na temat wysokiej temperatury. Płytę indukcyjną, łatwo możemy także utrzymywać w czystości, potrawy, które na nią spadną, na pewno się nie przypalą. Wybrane indukcje posiadają także dodatkową funkcję bezpieczeństwa, przykładowo dla dzieci. Jest to rodzaj ochrony przed niekontrolowanym uruchomieniem płyty przez milusińskich. Tak duża ilość plusów, przekonuje rodaków do zamiany tradycyjnych kuchenek na te indukcyjne. 

Gotowanie na indukcyjnej płycie – jaki rodzaj garnków wybrać? 

Jeśli zastanawiamy się, czy do indukcyjnej płyty niezbędne będą specjalistyczne garnki, odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak, niemniej jednak wybrane z nich, zdatne są do użycia także na innych rodzajach kuchenek. Wszystko zależeć będzie od dna, jak i surowca, z którego je wykonano. Być może naczynia, które dotychczas stosowaliśmy na kuchence elektrycznej czy też gazowej, sprawdzą się także na indukcyjnej płycie? Warto poszukać na nich właściwych oznaczeń co do indukcji, albo przyłożyć do ich dna magnes. Dzięki temu, możemy się przekonać, czy na indukcyjnej płycie, będziemy mogli przygotowywać dania w dotychczas posiadanych garnkach. 

Patelnie na indukcję 

Dobre patelnie 27 cm mające specjalne indukcyjne dno, są niezbędnymi naczyniami do codziennego smażenia w przypadku każdej kuchni. Sprawdzają się w użytku na różnych rodzajach indukcji, które zaczynają się coraz częściej pojawiać w naszych domostwach. W sklepach dostępne są wysokiej jakości patelnie indukcyjne różnych producentów, z różnymi powłokami, oraz w różnorodnych wymiarach. Wszystkie odznaczają się trwałością oraz estetycznym wykonaniem, jak również gwarantują najwyższy komfort przygotowywania dań. Dobrej jakości patelnie indukcyjne, stanowią ważną część sukcesu kulinarnego, bez względu na nasze doświadczenia kuchenne. Smażenie, jest jedną z podstawowych metod na obróbkę żywności, która króluje w naszych kuchniach. Patelnie do płyt indukcyjnych, są potrzebni naczyniami dla każdego posiadacza płyty indukcyjnej, którzy nie może obchodzić się bez smażonych dań. Indukcja cieszy się rosnącą popularnością z uwagi na swoje plusy, nie nagrzewa się, można ją łatwo utrzymać w czystości, a ponadto zużywa niewielkie ilości energii. Wymaga jednakże zastosowania właściwych naczyń, takich jak specjalnie dostosowane patelnie do płyt indukcyjnych. Kuchenki indukcyjne wytwarzają magnetyczne pole, które rozgrzewa znajdujące się na płycie naczynie. Patelnie dostosowane do kuchenek indukcyjnych, mają specjalistyczne dno, za sprawą którego naczynia mają się szansę nagrzewać, a my usmażyć w nich potrawy. 

Naczynia do indukcji - z jakiego materiału powinny być wykonane? 

Nie każdy wie, z jakich surowców powinny zostać wykonane naczynia, które będzie można zastosować na płycie indukcyjnej. Czy emaliowane garnki, będą odpowiednie do indukcji? Okazuje się, iż tak. Najistotniejsze jest to, aby posiadały dno ferromagnetyczne. Pośród najzdrowszych garnków, w których również możemy gotować, wymieniane są garnki stalowe oraz ceramiczne. W przypadku indukcji, sprawdzą się ponadto żeliwne naczynia, jednakże musimy liczyć się z tym, iż są one dosyć drogie i ciężkie, niemniej jednak posłużą na pewno dłuższy czas. Osoby będące alergikami, winny uważać szczególnie w czasie dobierania surowca, z którego zostały wykonane naczynia do gotowania. 

Idealna patelnia do kuchenki indukcyjnej - jak dokonać jej wyboru? 

Patelnia, winna być głównie dobrana do rodzaju przygotowywanych dań. Inne naczynia sprawdzają się bowiem celem smażenia naleśników, zaś inne do przygotowania kotletów schabowych albo ryby na parze. Dobranie właściwych wymiarów, kształtu, surowca oraz wyprofilowania przesądzi nie tylko o komforcie gotowania, ale także o jakości naczynia. Patelnie do kuchenek indukcyjnych, także zatem musi być dobrana do naszych indywidualnych preferencji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium