do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Dobre garnki do gotowania - które powinny być przez nas wybrane? 

Jeśli nie wiemy, jakie garnki kuchenne, będą dla nas najlepszym wyborem, warto zapoznać się z ofertą wielu sklepów, aby wybrać dla siebie najlepszą opcję. Na rynku, dostępne są nie tylko garnki na gazgarnki na indukcję, ale także garnki emaliowane 15l. Wysokiej jakości garnki 15l, stanowią inwestycję na wiele lat. Jakie zatem garnki 15l, będą najlepsze? Odpowiedź na to pytanie, znajduje się poniżej. 

Jak kupić najlepsze na rynku garnki, czym powinniśmy się kierować?

Podczas dobierania kuchennych narzędzi, warto będzie kierować się paroma ważnymi aspektami. Po pierwsze, trzeba zadać sobie ważne pytanie, czy nasza kuchenka będzie w stanie obsługiwać zestaw garnków, na temat zakupu którego myślimy. Przykładowo - jeśli w naszej kuchni jest kuchenka gazowa, to garnek 15l indukcja, nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Co prawda, gotowanie będzie jak najbardziej możliwe, jednakże tego rodzaju sprzęt nie będzie w stanie wykorzystać całego potencjału, który daje nam indukcyjna technologia. 

Kolejnym pytaniem, które powinniśmy zadać sobie w czasie dobierania akcesoriów kuchennych, tyczy się tego, jaką metodą na ogół przygotowujemy różne potrawy. Szybkowar nie będzie spełniał naszych oczekiwań, jeśli zechcemy przyrządzić danie na bazie mleka (nabiał bardzo szybko wykipi, z uwagi na bardzo wysoką temperaturę). Bardzo dobrze sprawdzi się jednakże w czasie przygotowywania wszelkiego typu sosów, warzyw, gulaszów czy też modnych dań. 

Następnym pytaniem, jakie osoba zastanawiająca się, jakiego typu garnki wybrać, będzie częstotliwość robienia dań. Oczywiste mogłoby być dla nas stwierdzenie, iż wyżywienie rodziny wielodzietnej, wymagać będzie częstszych wizyt w królestwie kuchennym. Jednakże w czasach, w których sporo dań znajdziemy w sklepach, nie będzie to aż tak jednoznaczne. Inne wymogi, mają także entuzjaści kulinarni, inne - osoby przyrządzające posiłki raczej sporadycznie. Tym pierwszym, na pewno przyda się odpowiedni zestaw garnków, drugim zaś wystarczy dobrej jakości produkt pojedynczy. 

Garnki, a rodzaj kuchenki 

Kuchenki, podzielić można na elektryczne, jak i gazowe. Te zaś dzielą się na podstawie użytej w nich grzewczej płyty, która może być indukcyjna albo ceramiczna. Kuchenki indukcyjne odznaczają się najbardziej efektywną metodą funkcjonowania, jednakże aby indukcja mogła zadziałać, garnek musi zostać wyposażony w ferromagnetyczny spód, który pozwala na wytwarzanie magnetycznego pola. Urządzenia tego rodzaju, oznacza się znakiem spirali. 

Łatwość oraz szybkość czyszczenia, to na pewno duża zaleta, którą oferuje nam indukcja. Jej odpowiednik tradycyjny, umożliwia jednakże nieco słabsze regulowanie temperatury. Przyczyną, dla której ciągle się ją wykorzystuje, jest z dużym prawdopodobieństwem niska cena jej eksploatacji. Garnki na kuchenki gazowe, nie muszą mieć ferromagnetycznej powierzchni, mogą być wykonane z aluminium albo emaliowane. Żeliwne garnki także sprawdzają się na tego typu kuchence. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. 

Tak samo, będzie to wyglądać w przypadku kuchenek elektrycznych - zarówno tych mających żeliwną, jak i ceramiczną powierzchnię. Mimo tego, iż w wypadku tychże urządzeń także korzysta się z prądu, to kuchenki elektryczne nie korzystają z indukcyjnej technologii, co sprawia, iż mogą być nawet o 30 procent wolniejsze. Szybkość, z jaką nagrzewają się garnki, nie za każdym razem będzie cechą pożądaną w czasie gotowania. Na wolnym ogniu, przygotujemy między innymi zupy czy też gulasze. Dlatego powinno się przemyśleć kwestię, czy faktycznie warto będzie zainwestować w garnki, jak i sprzęt tego rodzaju.  

Jaki typ garnków wybrać?

Garnki, można także podzielić z uwagi na ich budowę. Jeśli nierzadko przygotowujemy makarony, przydatne stanie się odpowiednie narzędzie. Garnki do gotowania makaronów, posiadają dodatkowe pojemniki, które nie tylko sprawiają, iż makaron jest jeszcze łatwiejszy do odcedzenia, ale nie wymaga także łamania. Kolejnym typem, są rondle. Wyróżniają się zwykle uchwytem i niewielkim rozmiarem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium