do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Każda, kto chociażby raz zajmował się dekorowaniem mieszkania doskonale wie, jak trudnym zadaniem może być wybranie dodatków w taki sposób, żeby dopełniały one idealnie wygląd całego wnętrza. Szczególnie ważną kwestię stanowi, odpowiedni dobór dodatków do łazienki, w której oddawać się będziemy pielęgnacji i zabiegom relaksującym po dniu spędzonym w pracy. Łazienka powinna stanowić pomieszczenie, nie tylko miłe dla oka, ale i funkcjonalne, a przede wszystkim zapewniające poczucie bezpieczeństwa, gdyż według danych, które zostały zgromadzone przez Główny Urząd Statystyczny, aż 70 procent interwencji zespołów ratowniczych, dotyczy zdarzeń, które mają miejsce w domu, a większość spośród nich zwykle spowodowane jest nieuwagą w czasie wychodzenia z kąpieli. Właśnie z tego powodu, dywaniki łazienkowe 50x80, albo w innym rozmiarze, są bardzo ważne - po pierwsze mogą one zmienić całkowicie wygląd łazienki, a po drugie za ich sprawą zwiększymy poziom bezpieczeństwa. 

Dywaniki łazienkowe 50x80 - z jakiego materiału mogą zostać wykonane?  

Chodniki do łazienki 50x80 - miękkie i puszyste, a może delikatnie masujące nasze stopy? A może zamiast dywanika, zakupimy łazienkową matę? Nowoczesne chodniki łazienkowe, mogą zostać wykonane z naprawdę różnych surowców. Niezwykle popularne są bawełniane duże dywaniki łazienkowe. Te powszechnie znane chodniki, bardzo szybko schną i można je łatwo czyścić. Mają także niezbyt wygórowaną cenę. Należy wyłącznie pamiętać, żeby poddać sprawdzeniu, czy tego rodzaju dywaniki do łazienki posiadają antypoślizgową warstwę. Jeżeli nie będą to antypoślizgowe dywaniki łazienkowe, należy kupić właściwą matę. Alternatywę dla łazienkowych dywaników wykonanych z bawełny, stanowią te przygotowane z mikrofibry. Schnie one dużo szybciej, aniżeli bawełna, a obecnie można ją nabyć w wieku różnych typach. Możemy zakupić nie tylko delikatne w dotyku, ale też mniej puszyste modele. Komplety łazienkowych dywaników, wykonuje się nie tylko z tkanin. Dużą popularnością, cieszą się także piankowe łazienkowe maty. Ich zaletę, stanowi głównie dość niska cena. Jednakże nie są zaliczane do zbytnio estetycznych elementów, dlatego powinniśmy zastanowić się podczas ich zakupu, czy chcemy posiadać tylko praktyczny przedmiot, czy też jednakże stawiamy na estetykę oraz funkcjonalność. Trwalszym rozwiązaniem, aniżeli piankowe maty łazienkowe, będą gumowe dywaniki do łazienki. Nie będą zbyt mocno nasiąkały, ale nie są także zbyt przyjemne w odbiorze, w przeciwieństwie do dywaników frotte. Po czasie mogą się jednakże kruszyć, na szczęście zbytniego problemu nie stanowi utrzymywanie ich w czystości. Alternatywną opcje dla łazienkowych dywaników oraz łazienkowych mat, stanowi bambusowa mata, która wpasowuje się idealnie we wnętrza zainspirowane Dalekim Wschodem, czy też uwzględniające aranżację boho. Jest praktyczna podczas użytkowania, dosyć trwała i odporna na działanie wilgoci. Kolejne niezbyt typowe rozwiązanie, to drewniana kratka. Musimy zwracać uwagę na rodzaj wybrane drewna. Powinno ono pozostać odporne na oddziaływanie wody. Takie warunki, spełnia chociażby tek. Kratka jest trwałym rozwiązaniem, ale niestety też najmniej przyjemnym dla stóp. 

Dywanik łazienkowy — technika sezonowa

W przypadku wielu łazienek, stosuje się tak zwaną technikę sezonową, która opiera się na dobieraniu dodatków do panującej obecnie pory roku. Zimą bardzo dobrze sprawdzają się dywaniki przygotowane z naturalnych włókien. Naturalne włókna, stanowią gwarancję zachowania miękkości i ciepła oraz ponadczasowego designu podkreślającego panujący obecnie sezon. Używając dywaników z naturalnego włókna, warto będzie zainwestować w antypoślizgową podkładkę, gdyż produkty przygotowane z naturalnych włókien, wykazują się tendencją do ślizgania po zbyt gładkiej powierzchni, takiej jak chociażby płytki łazienkowe czy też kafelki. W czasie lata, możemy wybrać cieńsze dywaniki, które wykonane zostaną z surowców o włóknie sztucznym. Sporym plusem sztucznych włókien, pozostaje ich miękkość oraz brak cech cieplnego przewodnictwa, dzięki czemu są w stanie zaoferować użytkownikom przyjemny w odbiorze chłód podczas gorących nocy letnich. 

Dobranie odpowiedniego kształtu

Ważną kwestią, która potrafi podkreślać wystrój pomieszczenia, będzie kształt wybranego dywanika. Jeżeli łazienka. Je jest zaliczana do bardzo dużych, najlepszym wyborem będzie mały łazienkowy dywanik, który nie zdominuje zdecydowanie pomieszczenia. Najlepiej sprawdza się dywaniki mające niestandardowe kształty albo okrągłe, które dopasowane będą do wyposażenia albo armatury. Większa łazienka, pozostawia tak samo duże pole do popisu, gdyż dokonując wyboru dywanika, możemy zdecydować się nie tylko na dowolny jego kształt, ale też odważne kolory. W sporych łazienkach, sprawdzają się bardzo dobrze prostokątne dywaniki, które zabezpieczają dużą część łazienki przed potencjalnym upadkiem, a po drugie są ciekawym urozmaiceniem, szczególnie, kiedy postawimy na intensywne barwy albo niestandardowy surowiec wykonania. 

Dywaniki łazienkowe

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium