do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Srebrne czajniki - podkreślenie wyjątkowego wnętrza  i wyposażenia Twojej kuchni

Konsumpcjonizm to synonim czasów, w których przyszło nam żyć. Mimo, że termin ten powszechnie kojarzy się z nadmiernymi wydatkami, ma też swoje plusy, bowiem, dzięki wielu usługom i przedmiotom oferowanym przez różne firmy, mamy możliwość ogromnego wyboru, który pozwoli nam dostosowanie wybranego obiektu pod swoje indywidualne potrzeby. Nie inaczej jest w przypadku akcesoriów kuchennych, jak na przykład czajników, pozwalających na ugotowanie wody na najróżniejsze sposoby. Kiedyś, wodę gotowano bowiem tylko w garnku, lub przez kuchenkę gazową, teraz do wyboru mamy również zagrzanie jej w imbryku elektrycznym lub za pomocą płyty indukcyjnej. Poniżej przedstawiamy kategorie czajników srebrnych, które wyróżniają się swoją specyfikacją, funkcjonalnością oraz stylistyką. Sprawdź, który sprawdzi się w Twojej kuchni!

Czajniki srebrne elektryczne - szybkość i nowoczesność

Czajniki elektryczne głównie dedykowane są osobom, które cenią i szanują swój czas - gotują one bowiem wodę w bardzo krótkim czasie i zdecydowanie usprawniają czas spędzony w kuchni. Niektóre z modeli ów czajników dają również możliwość kontrolowania wrzenia np. jeżeli zależy Ci na przygotowaniu herbaty, czy kawy, wybraną wkładkę należy zalać wodą wówczas, gdy czajnik wyda dźwięk lub samoistnie się wyłączy - jest to sygnał dla Ciebie, że woda osiągnęła temperaturę 100 stopni. Nie inaczej jest w przypadku, gdy pragniesz zrobić zieloną herbatę, bądź kawę rozpuszczalną, do których przygotowania niezbędne jest zalanie w nieco niższej temperaturze - 90 lub 80 stopni C. To właśnie regulacja temperatury umiejscowiona w niektórych czajnikach elektrycznych, daje możliwość kontrolowania ciepłoty wody potrzebnej do przygotowanie ulubionych napojów. 

Na rynku ze sprzętem elektronicznym do kuchni istnieją również czajniki, które posiadają funkcję utrzymywania temperatury wody, co zdecydowanie skraca czas na jej ponowne gotowanie. Dla osób, którym zależy na podkreśleniu wyjątkowej aranżacji kuchennego wnętrza, niektóre z firm przygotowały sprzęty gotujące wodę posiadające ciekawe podświetlenie, czy innowacyjny disign. 

Czajniki srebrne indukcyjne - innowacja i wyjątkowy styl

Kolejną propozycją są czajniki indukcyjne - sprawdzą się wówczas, gdy posiadasz nowoczesną kuchenkę lub płytę indukcyjną. Jest to rodzaj czajnika, który dość rzadko się wybiera, prawdopodobnie przez wzgląd na jego utrudnione użytkowanie. Imbryk, który skonstruowany jest do grzania indukcyjnego, zazwyczaj wyróżnia się dużą pojemnością - to dobra opcja dla tych, którzy posiadają liczną rodzinę i zawsze do zagotowania wody potrzebują pojemniejszych imbryków. W związku z pojemnością i specyfikacją indukcyjnego podgrzewacza wody, woda grzeje się nieco dłużej, niż w przypadku jego konkurentów - czajników na gaz, czy tych elektrycznych.  

Czajniki indukcyjne to propozycja dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie wyjątkowy styl i disign – przedmioty te zbudowane są bowiem z żelaza lub stali niedrzewnej, które co prawda wymagają codziennego czyszczenia, ale odwdzięczają się niebagatelnym wyglądem. Można rozróżnić modele ze zdejmowanym gwizdkiem oraz te, które zapobiegają ewentualnemu oparzeniu się parą wodną, dzięki wmontowanemu guzikowi podnoszącemu gwizdek. 

Czajniki srebrne na gaz - klasyka i tradycja, która zawsze jest w cenie

Czajniki na gaz, to te, które zapoczątkowały erę szybkiego gotowania wody, i jak się okazuje, wcale nie odeszły do lamusa - są równie często wybierane, co modele elektryczne. Za wyborem prawdopodobnie stoi sentyment, uwielbienie do tradycji i przyzwyczajenie. Imbryki na gaz to klasyczne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niezawodność i unikalny wygląd, bowiem w ofercie ów sprzętów można znaleźć te eleganckie modele wykonane z ceramiki, które podkreślają stylową aranżację kuchenną oraz te, wytworzone ze stali cechujące się praktycznością i niezawodnością.

Ten rodzaj czajników ma duży wybór pojemności - dla tych, którzy mieszkają w małym pomieszczeniu poleca się wybór imbryków o mniejszym litrażu, a dla tych posiadających dużą rodzinę te o większych gabarytach, które pozwalają zagrzać większe ilości wody.

Zobacz również:

Czajniki klasyczne | Czajniki na indukcję | Czajniki ze stali nierdzewnej | Czajniki emaliowane | Czajniki na gaz | Czajniki elektryczne | Czajniki z gwizdkiem | Czajniki bezprzewodowe | Czajniki tradycyjne | Czajniki czerwone | Czajniki czarne | Czajniki białe | Czajniki niebieskie | Czajniki zielone | Czajniki szare

  • promocja
  • promocja
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium