do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Dobre czajniki 2l - najważniejsze cechy 

Mogło by się wydawać, iż zagotowanie wody jest nader prostą czynnością, która nie wymaga nadzwyczajnego działania. Nie jest to jednak do końca prawdą. Świadczyć mogą o tym nie tylko przeciążenia w obrębie sieci czy też nieodpowiedni smak ugotowanej wody. 

Zdarzają się również porażenia prądem oraz pożary. Dobrej jakości elektryczne czajniki 2l, są zatem urządzeniami, które zostały we właściwy sposób zaprojektowane, odpowiednio wykonane, zaś celem ich wyprodukowania użyto najlepszych części. Czajniki kuchenne, powinny być także bezpieczne i szybko zagotować wodę. Nie ważne, czy będą to czajniki na gaz 2lczajniki na indukcję 2l czy też może czajniki elektryczne 2l. Nieco mniej ważne będzie wyprofilowanie, jak i ergonomia, przede wszystkim rączki, która może uwierać, czy też dzióbka, który w złej jakości urządzeniach sprawi, iż zagotowana woda trafi niekoniecznie w całości do szklanki, zaś rozleje się po blacie oraz czajniku. 

Typ wnętrza 

O smaku oraz zapachu ugotowanej wody, decydować będzie nie tylko jej jakość, ale głównie jakość użytego surowca do powstania wnętrza czajnika. Niegdyś zwykłe czajniki z gwizdkiem, nie wywoływały u nas przemyśleń, typu, czy użyte do nich tworzywo jest dla nas zdrowe, czy też może wręcz przeciwnie. Obecnie pragniemy, żeby pozostawało ono wolne między innymi od bisfenolu A, zaś zawarte w nim substancje, nie wykazywały negatywnego wpływu na organizm. Jeżeli zatem chcemy kupić plastikowy czajnik, to wyłącznie mający certyfikat BFA Free, a minimum z potwierdzeniem producenta na temat braku zagrożenia dla zdrowia. Sam typ wnętrza, ma również ogromny wpływ na zapach ugotowanej wody. Nie bez przyczyny, najtańsze modele na rynku, należy kilkukrotnie przepłukać i przegotować w nich wodę wyłącznie po to, żeby można się było wyzbyć woni nowości. Taki problem, nie występuje w przypadku czajników ceramicznych, stalowych czy też szklanych, w których zapach oraz smak czy kolor wody, zostają całkowicie neutralne. 

Moc oraz typ zastosowanej grzałki 

Na efektywność, szybkość i jakość działania - w tym również na oszczędności - wpływa typ użytej grzałki, jej konstrukcja, jak i energetyczna sprawność. Warto mieć na uwadze, iż grzałka nie musi mieć wcale największej mocy, żeby mogła szybko, sprawnie i dosyć tanio ugotować nam wodę. O sprawności danego czajnika, decyduje wysokiej jakości grzejny element, który zmienia efektywnie elektryczną energię w cieplną oraz przekazuje ją do wody. Żeby przebiegało to sprawnie i szybko, poza grzałką, na ten proces wpływa również kształt danego dna - im szybciej oddająca ciepło i większa jego powierzchnia, tym dla nas lepiej. 

Czas gotowania wody

Im większa będzie sprawność danego czajnika oraz większa jego moc, tym na ogół szybciej można w nim zagotować wodę. Standardowo czajniki doprowadzają wodę do etapu wrzenia w maksymalnie 3-4 minuty. W praktyce, czajniki mające mniejszą moc, nagrzewają wodę znacznie wolniej, zaś czajniki, które pobierają średnio 2000-3000 W - zdecydowanie najszybciej. Poza samą mocą i grzałką, wpływ na czas ugotowania wody, mają również twardość, jakość oraz ilość wlanej wody. Im będzie ona twardsza, tym w szybszym tempie na grzałce wystąpi szkodliwy - oraz dla człowieka i urządzenia - kamień, który jest utrudnieniem w pracy grzałki. Im większa ilość kamienia zgromadzi się na grzałce, tym dłużej pracować będzie czajnik i pochłonie większe ilości energii. Co warte uwagi, nieodpowiednie parametry elektrycznego obwodu, sieci, mają znaczący wpływ na sprawność naszego czajnika. 

Jakość użytej wody

Czas gotowania wody, może się znacząco wydłużyć, jeżeli grzałka w czajniku będzie zabrudzona przez kamień, który się na niej osadził. Skorupka pokrywająca grzałkę, spowoduje, iż czajnik nie tylko dłużej będzie zagotowywał wodę i zużyje większe ilości energii, ale także po pewnym czasie, płaty kamienia mogą odpadać i przedostawać się do parzonej herbaty albo kawy. Dlatego tak istotne jest jego regularne płukanie oraz odkamienianie. Firmowe chemiczne środki, mogą rozpuszczać kamień w przeciągu paru minut, inne trzeba pozostawić na parę godzin. Po upływie tego czasu, trzeba wylać mieszankę wraz z odkamieniaczem oraz wypłukać dokładnie czajnik. 

Bezpieczeństwo użytkowania 

Dzisiaj większość spośród czajników, posiada potrójny system zabezpieczający. Złożony jest on z zabezpieczenia podstawowego przed włączeniem gotowania bez wlanej wody, co zapobiega przypadkowemu załączeniu opcji grzania i przypadkowo spaleniu urządzenia. Każdy spośród nowoczesnych czajników (trzeba to za każdym razem poddać sprawdzeniu, posiada również odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnym przegrzaniem, które zapobiegnie włączeniu się urządzenia podczas kilkukrotnego grzania wody w krótszym czasie, albo kiedy grzałce uda się osiągnąć nazbyt dużą temperaturę. Standardem stał się również wyłącznik automatyczny po ugotowaniu wody, który wyłączy urządzenie po zakończonym grzaniu, jak również wyłącznik automatyczny podczas zdejmowania czajnika z dołączonej do niego podstawki 

  • promocja
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium