do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Czajniki 2,7l - jakie wybrać? 

Czajniki 2,7l stanowią niezbędne naczynia kuchenne, które służą celem gotowania wody, przykładowo herbaty czy kawy. Od garnków odróżniają je rurki, dzięki którym można łatwo nalewać wodę. Czajniki 2,7l mają także wygodne uchwyty, zaś wybrane modele, mogą być wyposażone także w pokrywę. 

Czajniki na gaz 2,7l czy też czajniki na indukcję 2,7l, mogą zostać wykonane z różnorodnych materiałów. Poniżej zostaną zaprezentowane różne czajniki kuchenne. Podpowiemy także, na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając czajnik. 

Czajniki kuchenne - co powinno nas zainteresować podczas ich zakupu? 

Czy to tradycyjne czajniki z gwizdkiem, czy też czajniki elektryczne 2,7l, musimy przede wszystkim zwracać uwagę na ich pojemność, która będzie dobrana do indywidualnych potrzeb. W sklepach, dostępne są czajniki o pojemności w przedziale 0,4l - 3 l. Jeśli gotujemy przeważnie wodę dla 1 albo 2 osób, warto wybierać mniejsze modele. Dla rodzin liczących do 5 osób, optymalnym wyborem, będzie czajnik do 1,7 litra. W przypadku większej liczby osób, warto wybierać pojemniejsze opcje. Właściwe wybrana pojemność czajnika, to sprzymierzeniec oszczędności podczas gotowania wody w takich ilościach, jakie są nam akurat niezbędne. 

Po drugie, musimy zwracać uwagę na materiał, z którego wykonany będzie dany czajnik, a więc i metodę gotowania w nim wody. Czajniki generalnie rzecz biorąc produkuje się z nierdzewnej stali albo ze sztucznego tworzywa. Mogą być także ceramiczne albo szklane. 

Czajniki różnić się mogą od siebie wieloma kwestiami - kształtem, ułożeniem rączki, rodzajem gwizdka (uchylny, podnoszony za pomocą mechanizmu przy rączce, zdejmowany). Czajniki z zasilaniem elektrycznym, mogą zostać wyposażone w spiralną grzałkę, która zadba o bardzo cichy sposób pracy urządzenia, niemniej jednak sprzyja zdecydowanie osadzaniu się kamienia albo w płytkową grzałkę, która pozostaje niewidoczna, dzięki czemu nie osadza się na niej osad, niemniej jednak emituje zdecydowanie większy poziom hałasu. 

Pojemność, jak i rodzaj grzałki, mają wpływ na moc danego czajnika, która jest decyzyjna w zakresie tempa gotowania albo ilości zużywanego prądu. Modele mające spiralną grzałkę, będą potrzebowały znacznie mniejszej mocy, aniżeli te płytkowe. W przypadku czajników elektrycznych, stosowane są nylonowe filtry odpowiedzialne za separowanie zanieczyszczeń o większym rozmiarze, filtr węglowy albo ze stali szlachetnej, zadba o zapach wody i czystość. 

Czajniki - rodzaje 

Czajniki tradycyjne, są tymi z przeznaczeniem do kuchenek gazowych. Zwykle wykonuje się je ze stali, a wybrane modele mogą być dodatkowo pokryte emalią. Tego rodzaju naczynia, spotykane są w różnych wersjach kolorystycznych, czasami widnieje na ich także jakiś motyw. Wykończenie klasyczne sprawi, iż będą one pasowały do wnętrz nowoczesnych, ale także urządzanych w innych stylach. 

Czajniki posiadają również nierzadko gwizdki (podczas wyboru, warto jest zwracać uwagę na ich funkcjonowanie, ponieważ na rynku dostępne są różne opcje), oraz wygodną w użyciu rączkę przygotowaną z materiału uodpornionego na nagrzewanie się. Pośród modeli tradycyjnych, znajdują się również żeliwne imbryki w japońskim stylu, które służyć mogą do parzenia ceremonialnego herbaty, są one jednakże dosyć drogie, ale też dłużej trzymają wysoką temperaturę napoju. 

To, co wyróżnia zdecydowanie czajniki od reszty naczyń służących do zagotowania wody, to klasyczne dzióbki wspomagające napełnianie ich, jak i późniejsze wlewanie wody do kubków. 

Czajniki elektryczne są urządzeniami zaliczanymi do małego AGD. Zasilanie za pomocą prądu elektrycznego, jest bardzo wygodne i znacząco przyspiesza proces doprowadzenia wody do wrzenia. Obudowa wykonana ze sztucznego tworzywa sprawi, iż czajniki te będą niedrogie i lekkie. 

Wybrane modele, posiadać mogą także podstawki obrotowe, które ułatwiają ich używanie. Dzbanki w czajnikach elektrycznych wyposażone zostały w bardzo funkcjonalne podziałki, które wskazują poziom płynu, jak i wiele zabezpieczeń w postaci lampek kontrolnych, automatycznych wyłączników po ugotowaniu wody, czy też pokrywki zawierające zabezpieczenie przed otwarciem przypadkowym podczas gotowania. 

Bezprzewodowe wersje czajników, są bardzo popularne, ponieważ można z nich łatwo korzystać. W sklepach, dostępne są także modele inteligentne, mające regulowaną temperaturę w przedziale 50-100 stopni Celsjusza. Jednakże, pracować mogą one na sporej mocy, dlatego musimy zwracać uwagę, czy posiadana przez nas elektryczna instalacja, została dobrana do tego rodzaju obciążeń, żeby przypadkiem nie doszło do zadziałania instalacyjnych wyłączników albo bezpieczników. 

Nierzadko są one jednakże zastępowane przez stylowe modele, które łączą w sobie praktyczne funkcje z oryginalnym designem. 

Przygotowanie dobrej kawy, albo herbaty, wymaga dobrania temperatury wody do wybranego napoju. To niezwykle istotne, tym bardziej dla smakoszy. Dla wszystkich osób będących miłośnikami ciepłych napojów, zaleca się czajniki, w których woda, osiągnie za każdym razem odpowiednią temperaturę. 

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium