do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Elektryczne czajniki 2,2l - czym kierować się podczas ich wyboru? 

Jeśli lubimy smak świeżo zaparzonej kawy albo herbaty, z pewnością przyda się nam odpowiedni czajnik kuchenny. Nie ważne, czy wybierzemy czajniki na gaz 2,2lczajniki na indukcję 2,2l, czy też czajniki elektryczne 2,2l, albo czajniki z gwizdkiem, ich wybór musi być zawsze dobrze przemyślany. W poniższym artykule, postaramy się przybliżyć kwestię odpowiedniego wyboru czajnika elektrycznego. 

Czajnik elektryczny – dobry i tani zamiennik dla gazowego czajnika? 

Czasy, kiedy w każdym domu polskim, mogliśmy napotkać minimum jeden gazowy czajnik, odchodzą powoli do lamusa. Jest to nie tylko rezultatem wzrastającej popularności kuchenek indukcyjnych oraz ceramicznych, ale także niewielu funkcji, które można znaleźć w tego typu urządzeniach. Urządzenia tradycyjne, potrafią tylko doprowadzić wodę do wrzenia, zaś produkty nowoczesne, w zależności od wybranego modelu, mogą podgrzać wodę do określonej temperatury lub potrzymać ciepło danego płynu przez pewien czas po ugotowaniu. 

Tym, co decyduje o bezwzględnej przewadze elektrycznych czajników, jest także wygoda ich używania. W porównaniu z modelami na gaz, parzenie kawy czy herbaty w czajnikach elektrycznych, może odbywać się nawet kilkakrotnie szybciej. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż zasilane prądem czajniki nie generują na tyle dużego poziomu hałasu, co wyposażone w gwizdki czajniki gazowe. Należy także podkreślić bezpieczeństwo używania elektrycznych modeli. Ich odpowiedniki gazowe, mogą tylko zasygnalizować gotowanie się wody. Kiedy nie zdejmiemy czajnika z gazu, po pewnym czasie może się on spalić. Z elektrycznym sprzętem, nie będziemy mieć takiego kłopotu - w każdym spośród nich, montuje się wyłącznik automatyczny. Czy czajniki elektryczne, mają jakiekolwiek wady? Będzie to głównie ich cena, jak i znacznie wyższe koszty eksploatacji. Podczas codziennego zaparzania paru filiżanek kawy, różnica w rachunkach za gaz albo prąd, będzie jednakże minimalna. 

Jak dokonać wyboru czajnika elektrycznego? Zwróćmy uwagę na poniższe kwestie 

Czajnik, jest pozornie łatwym urządzeniem, a jednakże jego kupno może stworzyć pewne kłopoty. W sklepach znajdziemy modele z plastiku, szkła, imitacje modeli retro, jak i bardzo nowoczesne kolorowe opcje. Mnogość dostępnych w sklepach urządzeń sprawi, iż w głowie wielu z nas, pojawi się zasadnicze pytanie - jaki elektryczny czajnik, będzie najlepszy? Poniżej podpowiemy, na które parametry warto będzie zwracać uwagę w czasie dokonywania jego zakupu. 

Płyta czy może spirala? 

Odpowiedź może być wyłącznie jedna: oczywiście, iż płyta. Z jakiego powodu? Czajniki mające spiralę, będą podatniejsze na osadzenie się kamienia oraz awarie. Poza tym, z uwagi na trochę starą już technologię, stopniowo się je wycofuje. Znalezienie tego typu urządzeń w gąszczu bardzo nowoczesnych czajników z płytową grzałką, może zatem stanowić prawdziwe wyzwanie. 

Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż na płycie również osiada kamień, dlatego co pewien czas musimy zastosować specjalny środek czyszczący. Takim preparatem, będzie chociażby uniwersalny odkamieniacz. Ten wielofunkcyjny płyn, usunąć może osady kamienia z różnych urządzeń. AGD, przykładowo żelazek, zmywarek, pralek, ekspresów do kawy albo herbaty, czajników, jak również z innych miejsc, gdzie tworzyć się mogą warstwy powstałe z twardej wody. Środek ten, jest także bezpieczny dla powierzchni, które zostały wykonane z nierdzewnej stali, aluminium, miedzi, tworzyw sztucznych, mosiądzu, ceramiki, oraz szkła. 

Jaki czajnik elektryczny będzie najzdrowszy, a jaki zaś najbardziej wytrzymały? Typy czajników

W sklepach, natknąć się możemy na cztery typy elektrycznych czajników: z tworzywa sztucznego, szklane, ze stali nierdzewnej oraz ceramiczne. O ile urządzenia wykonane z ceramiki czy też szkła, uznaje się za najłatwiejsze do utrzymania w czystości, o tyle ich plastikowe oraz stalowe odpowiedniki, doceniane są za wytrzymałość oraz lekkość. To, jaki typ czajnika wybierzemy, zależy zatem głównie od naszych preferencji. Jeżeli zależy nam na czajniku, który będzie równocześnie ozdobą naszej kuchni, dokonajmy wyboru modelu szklanego. Poszukujemy głównie czegoś łatwego w obsłudze oraz niedrogiego? W takim przypadku czajnik plastikowy, będzie idealnym wyborem. Sporo osób zastanawia się, który czajnik elektryczny będzie dla nas najzdrowszy? Należy podkreślić, iż każdy surowiec zastosowany celem wyprodukowania czajnika, pozostaje bezpieczny dla zdrowia, jednakże zdecydowanie najbardziej higieniczne będzie szkło albo stal nierdzewna. 

Szybkość parzenia a moc czajnika 

To właśnie od mocy czajnika, w dużym stopniu zależeć będzie to, jak szybko zagotujemy w nim wodę. Warto zatem poszukać modelu, który będzie mieć jak największą moc. Jaki elektryczny czajnik będzie najbardziej odpowiedni? Taki, który ma minimum 2000 W. Wówczas gotowanie wody, zajmie około 2,5 minuty. Urządzenia mające niższą moc, sprawdzają się wyłącznie w sytuacjach, kiedy gotujemy wodę wyłącznie raz na jakiś czas albo, kiedy zechcemy maksymalizować nasze oszczędności. Im wyższa będzie moc czajnika, tym przecież wyższe koszty zużycia prądu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium