do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Czajniki 1,7l - jak je odpowiednio wybrać? 

Czajniki kuchenne spotykane są w różnorodnych wersjach, co może nas przyprawiać o zawrót głowy. Chociaż nierzadko może się nam wydawać, iż to dokonanie wyboru większych sprzętów AGD, typu kuchenka albo lodówka, wymagać będzie określonej wieży i stanowi szczególnie wymagający proces, w wypadku właściwego doboru czajnika, sytuacja wygląda dosyć podobnie. 

W końcu czajniki z gwizdkiem, czy też innego typu, są takim sprzętem, który w kuchni używamy praktycznie rzecz ujmując codziennie. Wydaje się być niepozorny i mały, ale jak moglibyśmy żyć bez ulubionej czarnej kawy albo herbaty? A właśnie między innymi celem przygotowywania tychże napojów, czajnik będzie nam niezbędny. Jak zatem dokonać wyboru tego odpowiedniego? 

Najlepiej będzie kierować się swoimi potrzebami oraz preferencjami i dobrać je do zaoferowanych przez wybrane sprzęty funkcji. Czy lepszy będzie dla nas czajnik elektryczny, czy może na kuchenkę gazową albo elektryczny? Dzięki poniższemu artykułowi, wybór ten powinien być o wiele łatwiejszy. 

Jaki rodzaj czajnika będzie najlepszy? - na gaz, na indukcję czy też może elektryczny? 

Najważniejszym kryterium doboru czajnika kuchennego, będzie jego przystosowanie do różnorodnych źródeł zasilania. To zdecydowanie najbardziej istotna kwestia, gdyż na gazową kuchenkę będzie właściwy inny typ czajnika, aniżeli w przypadku kuchenki indukcyjnej. W tej sytuacji wybór pomiędzy gazem a indukcją, może być łatwiejszy, bo w sporej mierze, będzie zależny od tego, jaki typ kuchenki mamy w swoim posiadaniu. 

Jednakże, czy lepsze będą czajniki elektryczne 1,7l, czy też może czajniki na gaz 1,7l? Na takie pytanie, nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi - dla każdego bowiem, odpowiedź ta będzie zupełnie inna. Wszystko zależne jest od naszych codziennych potrzeb oraz preferencji. A być może przydatne będą dla nas oba typy czajników? To również nierzadko wybierana opcja - niektórzy preferują zamiast szybkiej kawy porannej, używanie elektrycznego czajnika, ale już w sytuacji organizacji przyjęcia dla wielu gości, lepsze są czajniki na gaz, które odznaczają się większą pojemnością oraz mniejszym zużyciem energii elektrycznej.  

Czajniki elektryczne to szybkość oraz wygoda użytkowania 

Elektryczne czajniki bezprzewodowe, stanowią jedno z bardziej popularnych rozwiązań. Nic w tym dziwnego - żaden inny rodzaj czajnika, nie będzie w stanie konkurować z tym elektrycznym, jeżeli mamy na myśli czas ugotowania wody. Jeżeli zatem jesteśmy zabiegani, to będzie to bardzo dobry dla nas wybór. Tego typu czajniki, oferują też duży wybór możliwych surowców, począwszy od sztucznych tworzyw, poprzez ceramikę, szkło czy też stal. 

Dla osób będących miłośnikami herbaty, najlepszy wybór to elektryczny czajnik z możliwością regulowania temperatury. Z jakiego powodu? Każdy typ herbaty wymaga zastosowania innej temperatury wody - czarna herbata celem odpowiedniego zaparzenia, potrzebuje dość wysokiej temperatury, zaś dla zielonej zbyt wysoka, będzie szkodliwa. Czajniki z możliwością regulowania temperatury, umożliwia łatwe ustawianie pożądanej przez nas temperatury, nie musimy wówczas uważać czy też stać przy czajniku trzymając termometr. 

Czy istnieją jednakże jakieś minusy? Dla wybranych osób, którym zależy na oszczędnościach, czajniki elektryczne mogą stanowić drogie rozwiązanie, z uwagi na dosyć duże zużycie energii elektrycznej. Mogą się również nie sprawdzić w niewielkiej kuchni, gdzie zajmą cenne miejsce na roboczym blacie. Wówczas lepszą alternatywę, stanowić może czajnik, który zamiast leżeć na blacie, będzie stać na kuchence gazowej. 

Czajnik na gaz - kiedy będzie dobrym wyborem? 

Odpowiedź na powyższe pytanie, jest bardzo łatwa - jeżeli posiadamy gazową kuchenkę, czajnik na gaz na pewno się przyda. Poza oszczędzaniem energii elektrycznej, tego typu modele mają sporo innych plusów. Jednym spośród bardzo wygodnych udogodnień, będzie gwizdek, który mają czajniki na gaz. Opinie odnośnie tego tematu są różne - niektórym osobom głośne gwizdanie przeszkadza, ale większość osób docenia ten typ sygnalizacji, ponieważ jest on słyszalny nawet w pozostałych pomieszczeniach. 

Wadę tego typu czajników, stanowi długi czas gotowania wody, jeżeli przykładowo się spieszymy i zależy nam na czasie, ale są także osoby, którym taka chwilka różnicy, nie będzie przeszkadzała. Jednakże, w przypadku tego typu czajników, musimy uważać na moc ognia, jak i szerokość podstawki w czajniku i palnika - płomienie wychodzące poza podstawę urządzenia, mogą je osmalić, zaś późniejsze czyszczenie nie jest łatwe. 

Czajniki na indukcję 1,7l to powiew nowoczesności

Jeżeli uważamy, iż idealnym dla nas rozwiązaniem, mogą być czajniki na indukcję, musimy brać pod uwagę fakt, iż potrzebować będziemy wariantu specjalnie dobranego do tej płyty. Sprawa prezentuje się tak samo, jak w wypadku garnków - nasz czajnik musi posiadać specjalistyczny spód, wykonany chociażby z żelaza czy stali. Skorzystanie z takich surowców ma również pewne plusy - chociaż jest to droższe rozwiązanie, na pewno długo nam posłuży, z uwagi na dobrą trwałość. 

Czajnik elektryczny Kassel 93221 szary 1.7 L
Czajnik elektryczny Kassel 93221 szary 1.7 L
Producent: Kassel
Cena: 159,00 zł
szt.
zobacz więcej
Czajnik elektryczny Kassel 93233 biały perłowy 1.7 L
Czajnik elektryczny Kassel 93233 biały perłowy 1.7 L
Producent: Kassel
Cena: 169,00 zł 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium