Sklep internetowy Europ24.pl | Garnki | Czajniki | Sztućce | Chlebaki
Wentylator czy cyrkulator powietrza – 3 najważniejsze różnice 0
Wentylator czy cyrkulator powietrza – 3 najważniejsze różnice

Wentylator czy cyrkulator powietrza – 3 najważniejsze różnice. 

Nikt nie lubi upalnych dni, kiedy ciężko poruszać się nawet po własnym mieszkaniu. Na szczęście istnieją urządzenia, dzięki którym skutecznie obniżysz temperaturę swoich wnętrz – a mianowicie wentylatory oraz cyrkulatory powietrza. W tym artykule porównujemy ze sobą te dwa produkty – w który warto zainwestować? Przeczytaj i sprawdź.

Wentylator – co warto wziąć pod uwagę przy zakupie?

Głównym elementem wentylatora jest wiatraczek, który wprowadza powietrze w ruch – a co za tym idzie - skutecznie ochładza wnętrze. Większość modeli posiada funkcję regulacji jego prędkości obrotowej - przez co masz kontrolę nad wielkością oraz intensywnością podmuchu. Tego typu sprzęt najlepiej sprawdza się w małych i średnich pomieszczeniach, ponieważ działa punktowo. Wyróżniamy wentylatory do postawienia na biurko, podłogę czy urządzenia z wysięgnikiem.

Kupujesz wentylator? Zwróć uwagę na:

  • Regulację wysokości – modele na wysięgniku posiadają funkcję regulacji swojej wysokości – możesz dostosować ją do warunków panujących w danym pomieszczeniu.
  • Regulację prędkości nawiewu – najczęściej wyrażana za pomocą trzystopniowej skali.
  • Oscylację – samoczynne obracanie głowicy wentylatora i możliwość zatrzymania jej w jednym miejscu.
  • Moc – w zależności od konkretnego modelu, osiąga różne wartości – najczęściej są jednak niewielkie – a to sprawia, że wentylator jest energooszczędny.

Cyrkulator powietrza – czym kierować się podczas zakupu?

Cyrkulator jest urządzeniem, które doprowadza do ciągłej wymiany powietrza – dzięki temu sprawdza się nie tylko podczas lata, ale także w zimie – może zarówno skutecznie chłodzić wnętrza, jak i wspomagać działanie centralnego ogrzewania. Urządzenie wprawia powietrze w delikatny, praktycznie niezauważalny dla człowieka ruch – pożegnaj się więc z kartkami fruwającymi po biurze lub bólami szyi czy pleców.

Chcesz kupić cyrkulator? Zwróć uwagę na poniższe parametry:

  • Regulacja głowicy – istnieje możliwość jej różnorodnego ułożenia, w zależności od modelu.
  • Wielkość śmigła – waha się od 23 do 46 cm.
  • Moc oraz wydajność – wartości sięgają nawet 140 W, które dają maksymalną wydajność 4500 m3/h.

 

Wentylator a cyrkulator powietrza – 3 najważniejsze różnice

#1 Najważniejszą różnicą pomiędzy tymi dwoma urządzeniami jest zasada ich działania – wiatrak wprawia powietrze w ruch, a cyrkulator doprowadza do jego wymiany.

#2 Wentylator sprawdza się głównie w lecie, a cyrkulator powietrza przez cały rok – w ciepłe dni ochładza wnętrze, w zimne wspomaga system centralnego ogrzewania, przez co podnosi temperaturę pomieszczenia. W zależności od indywidualnych potrzeb wybierz sprzęt, który jest Ci niezbędny – jeśli potrzebujesz jedynie doraźnej pomocy podczas upałów, lepiej postaw na wiatrak.

#3 Kolejne cechy różniące wentylator i cyrkulator powietrza to ich moc oraz wydajność – pierwsze urządzenie ma o wiele niższe parametry w porównaniu do tego drugiego – w związku z tym możesz wybrać energooszczędny wiatrak lub potrzebujący więcej energii cyrkulator. Podczas zakupu kieruj się swoimi indywidualnymi potrzebami.

Podsumowanie

Wentylator sprawdza się podczas upalnych dni i jest energooszczędny, natomiast cyrkulator działa przez cały rok oraz potrzebuje więcej energii do pracy – znając podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, możesz zainwestować w odpowiedni sprzęt, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium