Sklep internetowy Europ24.pl | Garnki | Czajniki | Sztućce | Chlebaki

Wagi magazynowe nie są sobie równe. Jak wybrać tą odpowiednią?

Wagi magazynowe potrzebne są nie tylko na dużej hali, gdzie szybko i precyzyjnie waży się różne przedmioty zapakowane w paczki. Warto posiadać ją również w sklepie, czy nawet mniejszym lokalu gastronomicznym. Dlaczego? Posiada bardzo wiele zalet, których nie mają mniejsze wagi. Jak jednak wybrać tą idealną? Czym kierować się podczas wyboru wagi magazynowej? Przeczytaj i sprawdź.

 

Kilka czynników, które są istotne podczas zakupu wag magazynowych

Waga magazynowa jest popularnym produktem, a przez to posiada bardzo dużą sieć dystrybutorów. Możesz kupić ją w wielu sklepach. Zanim jednak zdecydujesz się kupić pierwszą lepszą, zwróć uwagę na kilka czynników, które pomogą ci wybrać odpowiednią wagę magazynową. Różnią się między sobą między innymi zakresem ważenia, możliwością drukowania, rodzajem zasilania, i tak dalej.

 

#1 Ile mogę zważyć?

W zależności od rodzaju produktu, możesz kupić sprzęt, który ma zakres dość ograniczony, do 40 kg. To waga sklepowa. Jeśli chodzi o standardową wagę magazynową, może zważyć nawet do 150 kg, a niektóre z nich jeszcze więcej, na przykład do 300 kg.

 

#2 Zasilanie wagi magazynowej

Wyróżnia się trzy rodzaje zasilania. Wagi kuchenne i sklepowe zasila się za pomocą baterii. Natomiast te większe, między innymi magazynowe, posiadają akumulator lub ewentualnie kabel, dzięki któremu podłączasz je do źródła energii. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz wybrać wagę magazynową z akumulatorem, gdy chcesz pracować z nią w terenie. Jeśli jednak będzie stała zawsze w magazynie, warto zainwestować w taką, którą zasila się za pomocą kabla. Warto również dodać, że wagi akumulatorowe posiadają często czujnik oszczędzania energii, dzięki czemu są w stanie po pierwsze dłużej pracować, po drugie wygaszać się, jeśli ich nie używasz.

 

#3 Funkcja liczenia sztuk czy wywoływania z pamięci

To bardzo przydatne funkcje, które przydają się między innymi podczas warzenia towaru o identycznej masie. Najpierw dokonujesz pomiaru kontrolnego, a następnie po przyjęciu wagi jednej sztuki danego towaru, możesz uzyskać dokładne obliczenia, ile posiadasz nich aktualnie na stanie. Funkcja wywoływania z pamięci jest zupełnie innym udogodnieniem, które pozwala na zapisanie niektórych pomiarów oraz późniejsze ich odtworzenie.

 

#4 Inne przydatne funkcje

Można wymienić przede wszystkim automatyczne przejście w stan czuwania, gdy przez chwilę waga magazynowa jest nieużywana. Inną przydatną funkcją może być wskaźnik naładowania akumulatora lub składana rączka monitora, która pozwala na łatwiejsze przechowywanie wagi magazynowej.

Zobacz również:

Wagi

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium