Sklep internetowy Europ24.pl | Garnki | Czajniki | Sztućce | Chlebaki

Trzy razy K. Jak wybrać kawiarkę idealną?

Tylko trzy kroki dzielą cię od wyboru kawiarki do kawy, która spełni twoje wszystkie oczekiwania. Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu?

Po pierwsze: postaw na jakość produktu

Jeśli chcesz zaparzyć naprawdę dobrą kawę, potrzebujesz do tego dobrej jakościowo kawiarki. Niby proste stwierdzenie, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Możesz wybierać spośród różnego rodzaju sprzętu, między innymi kawiarek stalowych, czy aluminiowych. Te ostatnie są najpopularniejsze oraz najpowszechniejsze.

Po drugie: wielkość kawiarki gra jedną z głównych ról

Zanim kupisz odpowiednią kawiarkę, zastanów się, ile osób będzie z niej korzystać. Jest to bardzo ważnie, ponieważ każdy produkt posiada odpowiednio duże sitko, które, aby uzyskać dobrej jakości kawę, powinno być w zupełności zakryte zmielonymi ziarnami. Jeśli więc kupisz zbyt dużą kawiarkę, a nie zasypiesz w stu procentach sitka w środku, możesz uzyskać jedynie mierną niedoróbkę kawy. A tego nie chcesz, prawda?

 

Na opakowaniu lub w opisie produktu kawiarki powinny być wypisane informacje na temat jej pojemności. Te wartości podawane są najczęściej w mililitrach lub tz, czyli z włoskiego tazza – filiżanka. Przy czym producenci przyjmują, że jedna filiżanka odpowiada około 50 mililitrom.

 

Najpopularniejsze kawiarki produkowane przez czołowych producentów, Peterhoffa, czy Rossnera, mają rozmiary od 3 do 4 tazzy. Pamiętaj jednak, że jest to pojemność wody, którą możesz wlać do dolnej części kawiarki. Nie chodzi więc o to, ile porcji kawy z niej uzyskasz.

 

Po trzecie: kawiarki na płytę indukcyjną i gazową. Czym się różnią?

Decydującym czynnikiem, dzięki któremu możesz wybrać odpowiednią kawiarkę włoską jest to, jak ją podgrzać. Innymi słowy, czy posiadasz w domu kuchenkę elektryczną, gazową lub indukcyjną. O ile dwie pierwsze typy sprzętów nie są wielkim problemem dla kawiarki, o tyle w przypadku trzeciej nie wszystkie są w stanie na niej poprawnie działać. Najlepiej wybrać taką kawiarkę na płytę indukcyjną, której dolna część jest wykonana ze stali nierdzewnej, a jej rozmiar przekracza 150 ml, czyli 3 lub więcej tz.

 

Okazuje się jednak, że w asortymencie sklepu Europ24.pl znajdziesz kawiarki, które są w stanie działać na wszystkich trzech rodzajach kuchenek. Możesz wybierać spośród sprzętu Edenberg, który będzie odpowiednio parzył kawę na kuchenkach elektrycznych oraz gazowych, czy nawet halogenowych. Ponadto, zwróć uwagę na produkt firmy Klausberg. Ta kawiarka będzie idealna do postawienia na kuchence indukcyjnej.

 

Nie zapomnij również o zakupie odpowiedniego młynka do kawy, dzięki któremu zmielisz jej ziarenka przed parzeniem.

Zobacz również:

Serwisy obiadowe | Talerze | Szkło stołowe | Sztućce | Zaparzacze do herbaty | Serwisy kawowe | Zestaw obiadowy | Szklanki

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium