Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska pobraniowa) już od 299,00 zł.

Czym jest porcelana?

Unikatowa biała ceramika wynaleziona w VII wieku w Chinach, której produkcję w Europie rozpoczęto w wieku XVIII. W późniejszym okresie nazywana białym złotem była w większości rozdawana królom zamiast złota, a nie sprzedawana. Ceramikę ozdabiano wytwarzając w ten sposób pojedyncze egzemplarze wazonów, figurek a nawet zestawów szachowych, które traktowane były jak dzieła sztuki.

Właściwości porcelany

Niska nasiąkliwość, duża wytrzymałość mechaniczna, nieprzepuszczalność dla cieczy i odporność na działanie czynników chemicznych dlatego dziś wykorzystuje się ją do produkcji serwisów tak kawowych, jak i obiadowych ale nie tylko. Do dnia dzisiejszego produkuje się z porcelany unikatowe Lalki porcelanowe, wazony, figurki, szklanki, kieliszki, a także wazon z porcelany, które często są idealnym wyposażeniem wnętrza mieszkania i jego ozdobą.

Serwisy porcelanowe

Najbardziej znane marki zajmujące się produkcją wyrobów z porcelany to Chodzież. Wybór produktów jest bardzo duży, a Europ24.pl to jeden z głównych dystrybutorów porcelany. To sklep internetowy, który oferuje nam sprzedaż kuchennych akcesoriów, w tym między innymi porcelanowych serwisów, w 24 godziny od  złożenia zamówienia, a wybór  konkretnego zestawu kawowego zależy tylko od nas i od naszych indywidualnych potrzeb. Zestaw kawowy może składać się tylko z 6 filiżanek ze spodeczkami lub bez, a można też dobrać sobie np. dzbanek do kawy, dzbanuszek do mleka, dodatkowe talerzyki deserowe lub cukiernicę. Nasz serwis obiadowy może składać się zarówno z 12 części, jak i z 48 i więcej.  Zwyczajowo utarto się, ze podstawowy zestaw to po 6 talerzy: płaskich, głębokich i deserowych, waza na zupę i sosjerka z podstawką, co daje nam 21 części. Popularne są też różne miski i miseczki wykorzystywane do sałatek i przekąsek  Kształty naczyń – dowolne. Od najpopularniejszych okrągłych po owalne, podłużne, kwadratowe i ułożone w romby lub fale. Wzornictwo różnorodne i wg własnego uznania. Od złotych i różnokolorowych pasków, kółek, kwadracików, po drobne wielobarwne kwiaty. Wybór jest ogromny, a sklep Europ24.pl gwarantuje nam najwyższą jakość swoich dostaw. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium