do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest sen. W najbliższej perspektywie długość i jakość snu wpływa na nasz nastrój i poziom koncentracji w ciągu dnia. Większość dorosłych osób potrzebuje od 7 do 8 godzin snu, aby wypocząć i zregenerować swój organizm. Jednak nie tylko długość snu ma znaczenie dla naszej regeneracji. Okazuje się bowiem, że ważniejsza jest jego jakość. Istotną rolę w osiągnięciu zadowalającej jakości snu pełni wygodna poduszka do spania. Jej wybór to kwestia bardzo indywidualna, ale zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem jest poduszka 50x60. Poduszka to element niezbędny i niezwykle istotny w każdej sypialni. Jej zadanie to prawidłowe podparcie naszego odcinka szyjnego i głowy. Jeśli zapewnimy sobie taki komfort, to nasze mięśnie będą miały możliwość, aby się rozluźnić i wypocząć podczas snu. Stanie się tak, ponieważ nasze drogi oddechowe będą prawidłowo udrożnione. Natomiast źle dobrana poduszka grozi tym, że z czasem doprowadzimy do bólów i męczącej sztywności odczuwanej w okolicach karku. Ponadto, osoba z którą śpimy może zauważyć u nas epizody chrapania, a także bezdechu nocnego.
 
Poduszki 50×60 nie tylko gwarantują wygodny sen, ale są też bardzo praktyczne. Jest to najbardziej uniwersalny rozmiar. Poduszka 50x60 może służyć zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W większości hoteli spotkać możemy właśnie poduszki 50x60. Zajmują one stosunkowo niewiele miejsca, co zdecydowanie ułatwia ich przechowywanie. Często wykorzystuje się je także jako ozdobę. Właśnie w tym rozmiarze znajdziemy najwięcej ozdobnych poszewek.

 

Poduszki 50x60 będą się różnić przede wszystkim wypełnieniem. Poduszki do spania z wypełnieniem naturalnym z puchu są bardzo miękkie i sprężyste. Dzięki temu są bardzo wygodne, ponieważ bez problemu dopasowują się do kształtu głowy. Jest to szczególnie istotne dla osób, które w trakcie snu wielokrotnie zmieniają pozycję. Bez obaw - poduszka z naturalnym wypełnieniem za każdym razem dopasuje się do naszej aktualnej pozycji. Pozwoli to na kontynuowanie odprężającego snu. Nie będą nas budzić bóle karku i tym podobne. Można też postawić na poduszkę częściowo naturalną, czyli tylko z dodatkiem puchu. Zachowa ona właściwości i zalety poduszki naturalnej, ale będzie nieco twardsza oraz cięższa. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Ważną rolę będzie odgrywać też poszycie, z którego została wykonana poduszka. Jeśli będzie ono słabej jakości, może nam ubywać pierza lub puchu. Taka sytuacja szybko pozbawi nas komfortu używania poduszki. Najlepiej, aby poszycie naturalnej poduszki 50x60 posiadało wykonanie z grubych splotów bawełny. Zapobiegnie to zniszczeniom.

Poduszka 50x60 z wypełnieniem syntetycznym to ratunek dla alergików. Wiele osób początkowo decyduje się na poduszkę z wypełnieniem naturalnym, ale po krótkim czasie użytkowania musi z niej zrezygnować ze względu na alergię. Wtedy idealnie sprawdzają się poduszki z wypełnieniem syntetycznym. Będzie to na przykład lateks lub różnego rodzaju pianki. Nie należy się obawiać o jakość snu. Aktualnie poduszki tego rodzaju nie różnią się niczym od naturalnych, jeśli chodzi o komfort użytkowania. Materiały do produkcji takich poduszek są trwałe i sprężyste, dzięki czemu nasze mięśnie barków, szyi oraz kręgosłupa będą miały zapewnione odpowiednie podparcie. Z pewnością pozwoli im to na komfortowy wypoczynek podczas snu, dzięki czemu rano obudzimy się wypoczęci. Poduszki 50x60 syntetyczne są zdecydowanie bardziej odporne na gromadzenie roztoczy, bakterii i kurzu domowego. Najnowszym i ostatnio najbardziej popularnym rozwiązaniem są poduszki z pianką termoelastyczną, która doskonale dopasowuje się do nacisku wytwarzanego przez nasze ciało.

Wysokość poduszki

Prawidłowy dobór wysokości poduszki, na której śpimy może pomóc nam w  zmniejszeniu napięcia mięśni. Jeśli nasze ciało ułoży się w nocy wygodnie i będzie miało zapewniony komfort na odpowiednim poziomie, to możemy rozwiązać wiele problemów naszego ciała. Przede wszystkim pomoże nam to złagodzić ból kręgosłupa. Dzieje się tak, ponieważ prawidłowe ułożenie ciała podczas snu odciąży odcinek szyjny, a tym samym będzie w stanie uregulować nawet ciśnienie krwi. Warto pamiętać, że wysokość naszej poduszki ma związek z jej wypełnieniem. Przykładowo, poduszka wypełniona pierzem dostosuje się do kształtu naszej głowy i tym samym jej wysokość zmaleje. Jeśli potrzebujemy poduszki odpornej na odkształcenia, to najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka wypełniona lateksem lub pianką termoplastyczną. Możemy też zdecydować się na poduszkę z wypełnieniem regulowanym.
Wysokość poduszki zależy w dużej mierze od pozycji, którą najczęściej przyjmujemy podczas snu. Osoby, które przeważnie śpią na wznak, wybierają najczęściej niższą poduszkę. Osoby śpiące na boku często wybierają dość wysokie poduszki. Bywa to jednak mylące. Taka poduszka jest bardzo wygodna podczas zasypiania, ale gdy śpimy tak całą noc, możemy się nabawić problemów z kręgosłupem. Dlatego zaleca się jednak wybór poduszki o średniej wysokości dla osób śpiących na boku. Ważne jest też, jaki mamy materac do spania. Posiadacze miękkich materacy, nie mogą sobie pozwolić na twardą poduszkę. Ciało ułożone na miękkim materacu zagłębi się w nim, a głowa pozostanie w górze. Takie ułożenie spowoduje nienaturalne wygięcie szyi. W sytuacji odwrotnej - gdy wybierzemy twardy materac i miękką poduszkę - odcinek szyjny nie uzyska odpowiedniego podparcia. Dlatego oprócz naszych osobistych preferencji ważny jest też materac, który mamy do dyspozycji w trakcie snu.

Wybór odpowiedniej poduszki jest bardzo ważną kwestią, ale też niestety niełatwą. Nie warto się zrażać przy pierwszym podejściu. Niejednokrotnie okazuje się, że nasz pierwszy wybór poduszki okazuje się nietrafiony. Należy wtedy bez żadnych skrupułów wznowić poszukiwania. Dopiero gdy znajdziemy poduszkę idealną, zdamy sobie sprawę z tego jak bardzo zmienił się komfort naszego snu, a w efekcie nasze samopoczucie w ciągu dnia. Nie warto więc oszczędzać na wyborze odpowiedniej poduszki.

Sprawdź też nasze inne produkty z kategorii Poduszki | Poduszki 70x80 | Poduszki 40x40 | Poduszki 30x50

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium