Sklep internetowy Europ24.pl | Garnki | Czajniki | Sztućce | Chlebaki
Który chlebak wybrać? 0
Który chlebak wybrać?

Który chlebak wybrać?

Chlebak, jak sama nazwa wskazuje jest pojemnikiem do przechowywania pieczywa. Na rynku dostępnych jest ich bardzo wiele rodzajów różniących się wielkością , materiałem z jakiego są wykonane oraz stylistyką. Chlebak jest niezbędny w każdej kuchni, ponieważ pomaga utrzymać porządek, a dzięki niemu chleb jest dłużej świeży i nie wysycha. Jaki chlebak wybrać? Poniższy poradnik na pewno pomoże podjąć Ci właściwą decyzję.

1. Chlebaki drewniane.

[product category_id="2214410" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Chlebaki wykonane z drewna są bardzo eleganckie i estetyczne. Przechowywane w nich pieczywo na długo zachowuje świeżość. Drewno jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia. Niestety chlebaki drewniane nie są pozbawione wad. Jedną z najważniejszych jest to, że trudno je utrzymać w czystości, ponieważ nie zaleca się myć ich pod bieżącą wodą, ponieważ pochłaniają one wilgoć i z czasem mogą się odbarwiać i odkształcać.

Chlebak drewniany

2. Chlebaki metalowe.

[product category_id="2214409" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Chlebaki metalowe są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia a przy tym łatwe do utrzymania w czystości. Stal nie odbarwia się oraz nie chłonie zapachów pieczywa. Pieczywo na długo zachowuje świeżość. Ponadto chlebaki metalowe wyróżniają się ciekawym designem. Bardzo dobrze prezentują się w nowoczesnej kuchni. Są także stosunkowo tanie. Nie są wolne jednak od wad. Myte pod bieżącą wodą z silnymi detergentami, mogę zardzewieć. Szybko się nagrzewają wpływając na temperaturę pieczywa wewnątrz, nie można ich stawiać w pobliżu źródeł ciepła.

Chlebak metalowy

3. Chlebaki bambusowe.

[product category_id="2214563" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Chlebaki wykonane z drewna bambusowego są odporne na uszkodzenia, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Pieczywo w nich przechowywane nie wysycha i na długo zachowuje świeżość. Niestety chlebaki te nie należą do najtańszych.

Chlebak bambusowy

4. Chlebaki plastikowe.

Chlebaki plastikowe są tanie, lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Nie chłoną zapachów pieczywa oraz nie odbarwiają się. Nie wyglądają jednak już tak dobrze w kuchni niż chlebaki wykonane w innych materiałów. Nie zapewniają też odpowiedniej cyrkulacji powietrza, dlatego wymagają dodatkowych otworów w celu zapewnienia przepływu powietrza.

Chlebak plastikowy

[product category_id="2214411" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

5. Chlebaki spełniające dodatkowe funkcje.

Wybierając chlebak trzeba zwrócić uwagę także na jego wielkość, im większy tym większą część blatu roboczego będzie trzeba na niego poświęcić. Warto zastanowić się także nad chlebakami spełniającymi dodatkowe funkcje, np. chlebak połączony z deską do krojenia.

Chlebak z deską

6. Chlebaki sprzedawane w zestawach z pojemnikami.

W sprzedaży dostępne są także chlebaki w zestawie do przechowywania kawy, herbaty oraz cukru. Prezentują się one niezwykle elegancko i stylowo.

Chlebak z pojemnikami i wieszakamiChlebak z pojemnikami

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium