Sklep internetowy Europ24.pl | Garnki | Czajniki | Sztućce | Chlebaki
Jak dbać o drewniane przybory kuchenne? 0
Jak dbać o drewniane przybory kuchenne?

Jak dbać o drewniane przybory kuchenne?

W kuchni posiadamy wiele drewnianych przyborów takich jak łyżki, łopatki, wałki do ciasta czy deski do krojenia. Drewniane akcesoria kuchenne odpowiednio zaimpregnowane mogą posłużyć nam przez wiele lat. Jak jednak to zrobić?

Konserwacji przyborów kuchennych należy wykonać już przed pierwszym użyciem. Doskonałym preparatem do zabezpieczenia drewnianych przyborów jest… olej czy oliwa z oliwek. Wystarczy dokładnie natrzeć nasze akcesoria olejem, dokładnie umyć w gorącej wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Gdy już wszystko dokładnie wyschnie czynność należy powtórzyć. Olej doskonale wchodzi w drewno i zapobiega późniejszemu chłonięciu intensywnych zapachów czy zmieniania koloru przez drewno.

Możesz użyć takie octu jabłkowego. Wystarczy zanurzyć takie przybory w occie jabłkowym na całą noc, a następnie wysuszyć. Zapobiegnie to wchłanianiu obcych zapachów przez drewno.

A co dalej? Jak dbać o przybory kuchenne podczas codziennego stosowania?

Oto kilka porad, które na pewno Ci pomogą:

  • Po każdym użyciu dokładnie umyj i wysusz drewniane przedmioty. Pod żadnym pozorem nie chowaj ich wilgotnych do szuflady.
  • Żeby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z deski do krojenia czy drewnianych łopatek wystarczy natrzeć je sokiem z cytryny.
  • Aby usunąć zabrudzenia z drewnianych przedmiotów wystarczy, że przetrzesz je roztworem soli z cytryną, plamy powinny zejść od razu.
  • Zanim użyjesz drewnianej łyżki lub łopatki do mieszania potraw podstaw ją pod strumień zimnej wody, zapobiegnie to wnikaniu tłuszczu i obcych zapachów w drewno.
  • Aby zniwelować drobne pęknięcia na drewnianej desce wystarczy przykryć ją na noc wilgotną ściereczką. Wilgoć spowoduje napęcznienie drewna i skazy będą mniej widoczne.

Dbanie o drewniane przybory kuchenne wcale nie musi być trudne. Należy pamiętać o tych kilku zasadach i można się cieszyć swoimi drewnianymi akcesoriami przez długie lata.

Wszelkiego rodzaju przybory kuchenne znajdziesz w naszym sklepie!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium