do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Jakie garnki wybrać dla swoich potrzeb?

Pierwszym krokiem, jaki powinno się zrobić wybierając garnki 4,5l, winno być określenie konkretnych potrzeb. Inne wybierzemy garnki na gaz, inne garnki na indukcję, inne zaś będą garnki emaliowane 4,5l. Kolejnym kryterium, kiedy wybieramy garnki kuchenne, będzie ich wielkość oraz liczba. Garnki 4,5l, muszą zostać dobrane do trybu prowadzonego życia przez nas i resztę naszej rodziny. 

Garnki uniwersalne 

Jeżeli prowadzimy życie zwykłego singla, nierzadkim wyborem będzie spożywanie posiłków na mieście albo zamawianie ich na wynos. W takiej sytuacji celem sporadycznego gotowania we własnym domu, wystarczający będzie niedrogi garnek uniwersalny z przeznaczeniem do gotowania najważniejszych dań, takich jak chociażby łatwa zupa czy też makaron. W zależności od posiadanej kuchenki, przydatny może być garnek 4,5l indukcja, który można śmiało używać na kuchence indukcyjnej. Najlepiej wybierać tego typu naczynia w komplecie wraz z pokrywką, żeby nie trzeba się było martwić o późniejsze jej dopasowywanie. 

Szybkowary 

Jeśli nie znajdujemy czasu na zbyt długie przebywanie przed kuchenką, warto abyśmy kupili sobie szybkowar, który umożliwia nie tylko oszczędzanie energii oraz czasu, ale też za sprawą konstrukcji zamkniętej pozostawia mniejszą ilość zapachów w pomieszczeniu kuchennym. Szybkowar, jest idealną opcją dla domostw, w których kuchenny aneks stanowi część salonu albo niewielkich mieszkań typu studio, gdzie sypialnia, salon i aneks kuchenny, są jednym pomieszczeniem. Przygotowując dania w szybkowarze, można uniknąć emitowania ciężkich zapachów, które łatwo się osadzają na ubraniach, meblach tapicerowanych, oraz innego typu przedmiotach chłonących bardzo łatwo zapachy, takich jak chociażby pościel, koce, czy też zasłony. 

Garnki w zestawie 

Dla niewielkich rodzin albo par, jeden garnek to zbyt mało. Celem przygotowania różnych dań dla kilku osób, winniśmy posiadać do dyspozycji parę różnych naczyń do gotowania. Najlepszym wyborem, będzie inwestycja we właściwy zestaw garnków, który złożony jest z niezbędnych w królestwie kuchennym elementów. 

Możemy dokonać wyboru kompletu złożonego z dwóch garnków o różnej wielkości, oraz bardzo poręcznego rondla, albo nieco większego zestawu zawierającego 3 różnorodne garnki razem z patelnią. Dokonując zakupu kompletu garnków, nie trzeba się obawiać o to, żeby były one do siebie dopasowane kolorem czy stylem. Dobierać należy je do wystroju pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb. 

Dla większych rodzin albo osób lubiących urozmaicone dania, gotujących nierzadko dla siebie oraz gości, optymalnym wyborem, będzie zakup większego zestawu, który pozwala na jednoczesne przygotowanie paru różnych dań.  

Dla osób bardziej wymagających, najlepszy wybór to wielofunkcyjny, elegancki zestaw z najwyższej jakości nierdzewnej stali, w składzie którego znajduje się pojedynczy garnek uniwersalny mający średnicę 20 cm, 3 poręczne rondle mające średnicę 20, 18 oraz 16 centymetrów, jak i patelnia mającą średnicę 28 cm. Ponadto, w.komplecie znajdziemy wkład do przyrządzania dań na parze mający średnicę 20 cm. Wkład może być używany nie tylko do garnka, ale także do największego rondla. 

Kuchenka indukcyjna a gazowa - jakie garnki wybrać? 

Zanim zakupimy konkretny garnek albo cały zestaw, winniśmy poddać sprawdzeniu czy jest on przystosowany do posiadanej przez nas kuchenki. Większość spośród garnków, jest zdatna do używania na kuchenkach gazowych, jedyny wyjątek stanowi garnki wykonane z gliny, albo też szklane, które w przypadku nierównomiernego nagrzewania, mogą pęknąć. Inaczej będzie w wypadku kuchenki indukcyjnej. W jej przypadku pusta płyta po włączeniu, nie będzie się nagrzewała. Nastąpi to dopiero wówczas, gdy na płycie zostanie ustawione naczynie mające ferromagnetyczne, specjalne dno, które rozgrzewa się dzięki prądom wirowym indukowanym przez zwojnicę znajdującą się w grzewczej płycie. Dlatego też nabywając garnek do kuchenki indukcyjnej, należy poddać sprawdzeniu czy wybrane przez nas naczynie, posiada właśnie takie dno.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium