do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Najlepsze garnki – zdrowe i trwałe. Jakie garnki kupić?

Niby w przypadku miłości, nic nie będzie łatwe, a jednakże banalne twierdzenie, iż można trafić przez żołądek do serca, nie chce ustępować żadnej z innych recept na miłość. Czy oznacza to, iż ludzie pozbawieni talentów kuchennych, nie mogą założyć rodziny? Oczywiście, iż nie - oznacza to tylko, iż to, co podamy osobom bliskim na stół, to wyraz naszej troski o nich. Dlatego powinno się zwracać dużą uwagę, nie tylko na to, co wyląduje na naszym talerzu, jak się prezentuje, ale także - w czym zostało ugotowane. Wybranie dobrych garnków kuchennych na wiele lat, to sprawa tak samo istotna, co niełatwa. Jak wybrać najlepsze garnki 20l

Jak dobrać garnki do kuchenki?                         

Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy zwracać uwagę wybierając garnki 20l, będzie to, na jakiego typu kuchence zamierzamy ich używać. Jest to o tyle ważna kwestia, iż wybrane typy garnków, nie są zdatne do użytkowania na wybranych rodzajach kuchenek. Tak będzie głównie z indukcyjną płytą - jeżeli takową mamy w posiadaniu, potrzebne są nam specjalne garnki na indukcję, nie zaś zwykłe garnki na gaz. Szklane, ceramiczne, czy też zwykłe garnki stalowe 20l, w tej sytuacji się nie sprawdzą - kuchenka ich niestety nie wykryje i po prostu się nie włączy. Istotne jest również to, żeby miały właściwą średnicę płaskie dno oraz, żeby przywierały do płyty. 

Garnek 20l indukcja, może być także używany do innych rodzajów kuchenek. Warto jednakże, abyśmy za każdym razem sprawdzili, do jakich rodzajów kuchenek, zalecany jest wybrany produkt. 

Dobrze również, jest wiedzieć o istnieniu pewnego gadżetu, który może znacząco ułatwiać życie osobom posiadającym kuchenkę indukcyjną. Mowa tutaj o indukcyjnej podkładce, która stanowi rodzaj adaptera - przypomina płaską patelnię lub dysk, który można położyć na indukcyjnej płycie, zaś na nim - dowolną patelnię albo garnek. 

Do płyty elektrycznej albo ceramicznej, także zaleca się odpowiednio wybrane garnki. Chociaż działa ona bez względu na naczynia, garnek mający cienkie albo krzywe dno, może nie być zbyt ekonomiczny. Garnki do tego rodzaju kuchenek, winny posiadać grube, idealnie płaskie dno i być dosyć ciężkie, żeby efektywnie i szybko się nagrzewały. 

Jeżeli zaś chodzi o gazowe kuchenki, ich zasada funkcjonowania jest dosyć łatwa i większość spośród garnków na nich działa i podgrzejemy swoje danie. Nie oznacza to jednakże, iż niektóre spośród nich nie mogą zostać uszkodzone w czasie właściwego używania. Dlatego zawsze należy używać garnków w zgodzie z ich przeznaczeniem, które można sprawdzić za sprawą oznaczeń na dnie naczynia albo na opakowaniu. 

Istnieją też garnki, które mogą być używane w piekarnikach. Najważniejsza zasada będzie taka, iż nie mogą zawierać one żadnych części z plastiku. Niewątpliwie i one winny posiadać właściwe oznaczenie, tak byśmy zyskali pewność, iż pożywienie zapiekane w tego rodzaju naczyniu, nie wchłonie substancji szkodliwych, ani się nie przypali, zaś samo naczynie nie zostanie uszkodzone. 

Jakie garnki będą najzdrowsze?

Wiele możemy usłyszeć na temat tego, iż wybrane substancje, z których wykonuje się garnki, mogą przeniknąć do pożywienia, zaś później do organizmu. Jednakże czy trzeba się tego bać? Na co tak naprawdę należy zwracać uwagę?  

Przede wszystkim, dokonując wyboru garnków, warto się zainteresować tym, czy posiadają one atest przyznany przez Państwowy Zakład Higieny. Zagwarantuje on, iż garnki będą bezpieczne dla naszego organizmu. Poza tym, osoby mające uczulenie na nikiel, winny uważać na stalowe garnki, które nierzadko zawierają wymienioną substancję. 

Unikajmy najtańszych garnków, które pochodzą od niezbyt znanych producentów. Ze złej jakości garnka, może się zdzierać teflon albo obtłuc emalia - wtedy garnek ten trzeba wyrzuci, gdyż chemiczne reakcje zachodzące w miejscach uszkodzeń, rzeczywiście mogą się przyczynić do występowania szkodliwych chemicznych związków. Pamiętajmy, iż tanie patelnie oraz garnki teflonowe, prawdopodobnie są podróbkami, które mogą zawierać substancje rakotwórcze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium