Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska pobraniowa) już od 299,00 zł.

Wentylator pokojowy. Ostatnia deska ratunku, gdy jest naprawdę gorąco

Nie wymaga skomplikowanego montażu, jest łatwy w obsłudze, a dzięki temu również popularny wśród wielu osób. Wentylator pokojowy to urządzenie, które wprowadza powietrze w ruch przez to tworzy uczucie przyjemnego chłodu, rozprzestrzeniające się po całym pomieszczeniu. Im bliżej niego staniesz, tym większe zimno będziesz czuł.

 

Wyróżnia się wentylatory podłogowe, które najlepiej ustawić na ziemi oraz wentylatory pokojowe, które stawia się najczęściej na komodach, parapetach, czy biurkach. W niektórych sklepach możesz spotkać, kiedyś bardzo popularne, wentylatory sufitowe.

 

Wiatrak domowy posiada funkcję, która nazywana jest automatyczną oscylacją. Dzięki niej może obracać nie tylko śmigłem wewnątrz, ale również całą konstrukcją na boki. Rozprowadza chłód równomiernie po całym pokoju. Ponadto, możesz regulować prędkość obrotów śmigła, a przez to zwiększać lub zmniejszać powiewy powietrza.

 

Wentylatory pokojowe zajmują bardzo mało miejsca, ale są również bezpieczne dla dzieci, czy zwierząt domowych.

 

Podstawowe zalety wiatraków domowych:

  • Bezpieczne dla dzieci i zwierząt, ze względu na obudowę śmigła
  • Prosta konstrukcja w neutralnych barwach łatwo dopasuje się do każdego wnętrza
  • Skutecznie chłodzą powietrze
  • Niektóre z modeli posiadają regulowany kąt nachylenia śmigła
  • Cicha praca, pozwalająca na wykonywanie innych czynności, np. czytanie, pracę, oglądanie telewizji

Wzmocnij siłę wiatraka domowego. Wykorzystaj 3 poniższe rady

Jeśli potrzebujesz znacząco obniżyć temperaturę pomieszczenia lub całego mieszkania, warto oprócz wentylatora pokojowego zastosować kilka dodatkowych, prostych i bezpłatnych sposobów, aby jeszcze szybciej uzyskać pożądany efekt.

 

#1 Rozwieś biały materiał na oknie

Wszystkie tkaniny uszyte z białego materiału skutecznie odbijają promienie słoneczne. W związku tym warto zamontować je na oknach, aby do mieszkania wpadało mniej światła. Od razu poczujesz różnicę!

Najlepiej gdyby tkanina była w stu procentach bawełniana. Aby spotęgować efekt, możesz ją dodatkowo zmoczyć, aby ciepło w niej zgromadzone po prostu odparowało.

 

#2 Wywietrz mieszkanie lub dom

Pamiętaj jednak, aby zrobić to z głową. Otwieraj na oścież te okna, która są do siebie ustawione różnymi kierunkami świata. Na przykład: południowe oraz północne, lub wschodnie i zachodnie. Tylko wtedy możesz wprowadzić do mieszkania odpowiednią cyrkulację powietrza, a przez to ochłodzić gorące pomieszczenie.

 

#3 Zamontuj rolety oraz zasłony wewnątrz pokoju

Bardzo dobrym pomysłem na szybkie ochłodzenie domu jest zasłonięcie szyb roletami oraz zasłonami. Jeśli lato jest naprawdę upalne, warto zrobić to już rano, aby jak najbardziej ograniczyć dostęp promieni słonecznych do pokoju. Dzięki temu zachować przyjemny chłód od samego rana.

 

W zależności od potrzeb, zamontuj rolety, które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom. Warto jednak wiedzieć, że najlepiej sprawdzają się te bardzo jasne, ze względu na właściwości białego koloru, które były opisywane powyżej. Podobnie możesz postąpić w przypadku zasłon.

Podsumowując, aby skutecznie schłodzić się podczas upałów, warto postawić na wiatrak domowy oraz dodatkowo zastosować powyższe trzy sprawdzone rady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium