do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów w do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

60 dni za zwrot

Ostatnie wpisy blogowe
Jak ugotować bób?

Bób jako warzywo strączkowe dostarcza wielu cennych składników odżywczych. Warto wprowadzić go do swojej diety, aby uniknąć niedoborów. W bobie można znaleźć m.in. miedź, fosfor, kwas foliowy, magnez, wapń, żelazo i wiele innych cennych składników. Niestety nieodpowiednie przygotowanie takie jak np. za długie gotowanie może wypłukać cenne składniki. Dlatego najlepiej gotować warzywa na parze.

Pomysły na bezmięsne dania z grilla

Grill wegetariański może być doskonałą okazją, aby pokazać, że warzywa mogą zastąpić potrawy mięsne. Posiłki przygotowywane na świeżym powietrzu mogą zachwycić nie tylko osoby, które nie jedzą mięsa. Kolorowe szaszłyki z tofu są wyjątkowo smaczne i pożywne, a warzywa z grilla mogą być zdrowe i pyszne. Zazwyczaj wegetarianie mogą czuć się trochę wykluczeni z grillowego towarzystwa, dlatego warto wiedzieć, że jest wiele bezmięsnych potraw przygotowywanych na grillu i można je zaproponować wszystkim znajomym przy ruszcie.

Smaczne i proste sałatki na grilla

Coraz większymi krokami zbliża się sezon grillowy 2022. Oprócz pysznej karkówki, kiełbasek czy piersi z kurczaka, warto również pomyśleć o zdrowych dodatkach. Na grillowym spotkaniu z przyjaciółmi czy z rodziną powinna pojawić się lekka i prosta do przygotowania sałatka. Będzie ona dawką witamin, a przy tym wzbogaci smak mięs. Może być to mieszanka kolorowych warzyw wraz z pysznym sosem.

Co można, a czego nie można myć w zmywarce? 0
Co można, a czego nie można myć w zmywarce?

Co można, a czego nie można myć w zmywarce?

Zmywarka to urządzenie, bez którego trudno jest funkcjonować w wielu domach. Pozwala na szybkie umycie naczyń i zaoszczędzenie cennego czasu. Dodatkowo to mniejsze rachunki za wodę i prąd, niż w przypadku ręcznego mycia. Jej uruchomienie jest niezwykle łatwe, jednak należy wiedzieć, że są naczynia i akcesoria, których nie powinno się myć w zmywarce, gdyż grozi to ich poważnym uszkodzeniem. Z naszego artykułu dowiesz się, co można, a czego nie można myć w zmywarce.

Czego nie powinno się myć w zmywarce?

Spośród wielu naczyń, które na co dzień użytkujemy w naszych domach, są te, których zabrania się myć w zmywarce. Są to wszystkie ręcznie dekorowane naczynia i kryształy, które pod wpływem działania detergentów mogą zostać zniszczone. Dodatkowo należy unikać mycia naczyń i akcesoriów wykonanych z drewna. Wysoka temperatura może wpłynąć destrukcyjne na drewniane elementy i sprawić, że popękają lub spuchną, stając się bezużyteczne. Wśród innych przedmiotów, które powinniśmy trzymać z dola od zmywarki, są wszystkie elementy klejone. Wysoka temperatura i detergenty dodawane do mycia mogą rozpuszczać klej, niszcząc w ten sposób naczynia i sztućce. Wśród innych kuchennych naczyń i akcesoriów, warto myć ręcznie:

  • termosy, które mogą odkształcać się pod wpływem mycia i nie trzymać ciepła, tracąc w ten sposób funkcję użytkową;
  • noże kuchenne, które w czasie mycia mogą się stępić;
  • brytfanny marmurowe, naczynia żeliwne i cynowe - gdyż mogą ulec uszkodzeniu;
  • patelnie ceramiczne, gdyż pod wpływem działania płynu mogą ulec uszkodzeniu;
  • pojemniki plastikowe, które mogą ulec odkształceniu pod wpływem wysokiej temperatury wody, a także przyjmować zapach detergentów. 

Dodatkowo należy unikać mycia w zmywarce drogiej porcelany, która może ulec zniszczeniu, szczególnie jeśli chodzi o wytarcie dekoracji. Zastawa stołowa, szczególnie ta zawierająca elementy dekoracyjne, złote zdobienia i rysunki powinna być myta ręcznie, z dodatkiem delikatnego detergentu i gąbki. Porcelana stołowa dzięki ręcznemu myciu będzie zadbana, służąc przez długie lata. Co istotne, również sztućce wykonane z aluminium lub sztućce srebrne mogą podczas mycia w zmywarce zmienić kolor, na ten posiadający nieestetyczny, ciemny nalot. 

Co można myć w zmywarce?

W zmywarkach powinno się myć jedynie naczynia i akcesoria kuchenne, które na co dzień służą do przyrządzania i spożywania potraw. W zmywarkach można myć codzienną zastawę stołową, szklanki, kubki, filiżanki, sztuce i garnki. Producenci naczyń wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, bardzo często oznaczają produkty, które można myć w zmywarkach. Dzięki temu nie ma ryzyka ich uszkodzenia podczas mycia. Pamiętajmy, aby do zmywarek nie wkładać przedmiotów takich jak pędzle czy akcesoria malarskie, gdyż chemikalia mogą uszkadzać zmywarkę i przenosić zanieczyszczenia na naczynia. 

Jak powinno się użytkować zmywarkę?

Pamiętajmy, że aby nasza zmywarka mogła funkcjonować prawidłowo, należy użytkować ją zgodnie z przeznaczeniem i załączoną instrukcją obsługi. Przed włożeniem naczyń, warto obmyć je wodą i spłukać resztki jedzenia. Dzięki temu filtry, dysze i przewody nie ulegną zatkaniu. Konieczne jest również stosowanie soli do zmywarek, która zapobiega osadzaniu się kamienia. Oczywiście należy czyścić filtry, a także co jakiś czas uruchamiać zmywarkę ze środkiem odkamieniającym, ale bez naczyń. Pamiętajmy również, aby wszystkie elementy wkładane do zmywarki były w dobrym stanie, gdyż np. pęknięta szklanka może podczas mycia zatkać odpływ, w sytuacji odłamania się szkła. 

Właściwe użytkowanie zmywarki chroni ją przed zniszczeniem oraz zapobiega uszkodzeniom naczyń i akcesoriów kuchennych. Pamiętajmy, aby myć w niej jedynie przedmioty, które posiadają takie oznaczenia. Dzięki temu można uniknąć zniszczeń drogiej zastawy stołowej czy sztućców, a także innych naczyń. Jej odpowiednie użytkowanie sprawi, że będzie służyła przez lata, a naczynia będą zachwycać pomimo wielu lat ich wykorzystywania w kuchni. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium