do kasy suma: 0,00 zł

Darmowa dostawa od 299zł

 +48 22 113 14 28

info@europ.com.pl

Zamów do godziny 14 a wyślemy jeszcze dziś.

120 dni za zwrot

Ostatnie wpisy blogowe
Jak samodzielnie zrobić mrożoną kawę?

W ostatnim czasie kawa mrożona stała się bardzo popularnym napojem. Istnieje wiele legend na temat procesu jej wynalezienia. Do dziś nie wiadomo, która teoria może być prawdziwa. Kawa mrożona od tradycyjnej kawy różni się temperaturą wody, która została użyta do jej przygotowania. Nie jest to woda wrząca, tylko zimna. Bardzo często dodawane są również kostki lodu, żeby dodatkowo wzmocnić smak trunku. Kawę można przygotowywać z najróżniejszymi dodatkami takimi jak: bita śmietana, gałka lodów o różnym smaku czy czekolada.

Jaki kolor obrusu wybrać?

Urządzając rodzinne przyjęcie lub spotkanie dla znajomych, trzeba odpowiednio udekorować stół i zabezpieczyć jego powierzchnię przed ciężką zastawą czy plamami z jedzenia. W takim wypadku najlepiej będzie położyć na stole dobrej jakości obrus, który będzie pięknie wyglądał, a jednocześnie dobrze osłoni mebel. Obecnie w renomowanych sklepach można znaleźć obrusy w różnych kształtach i kolorach.

Jaka powinna być dobra kołdra na lato?

Lato to jedna z ulubionych pór roku większości ludzi. Jest to też dobry moment na to, aby zastanowić się nad możliwością zmiany swojej pościeli. Jej bardzo ważnym elementem jest kołdra. Problem stanowi fakt, iż mimo uciążliwych wysokich temperatur w dzień, w nocy można odczuć chłód i po prostu zmarznąć. Dlatego tak ważne jest, aby kołdra letnia była idealnie dobrana.

Co można, a czego nie można myć w zmywarce? 0
Co można, a czego nie można myć w zmywarce?

Co można, a czego nie można myć w zmywarce?

Zmywarka to urządzenie, bez którego trudno jest funkcjonować w wielu domach. Pozwala na szybkie umycie naczyń i zaoszczędzenie cennego czasu. Dodatkowo to mniejsze rachunki za wodę i prąd, niż w przypadku ręcznego mycia. Jej uruchomienie jest niezwykle łatwe, jednak należy wiedzieć, że są naczynia i akcesoria, których nie powinno się myć w zmywarce, gdyż grozi to ich poważnym uszkodzeniem. Z naszego artykułu dowiesz się, co można, a czego nie można myć w zmywarce.

Czego nie powinno się myć w zmywarce?

Spośród wielu naczyń, które na co dzień użytkujemy w naszych domach, są te, których zabrania się myć w zmywarce. Są to wszystkie ręcznie dekorowane naczynia i kryształy, które pod wpływem działania detergentów mogą zostać zniszczone. Dodatkowo należy unikać mycia naczyń i akcesoriów wykonanych z drewna. Wysoka temperatura może wpłynąć destrukcyjne na drewniane elementy i sprawić, że popękają lub spuchną, stając się bezużyteczne. Wśród innych przedmiotów, które powinniśmy trzymać z dola od zmywarki, są wszystkie elementy klejone. Wysoka temperatura i detergenty dodawane do mycia mogą rozpuszczać klej, niszcząc w ten sposób naczynia i sztućce. Wśród innych kuchennych naczyń i akcesoriów, warto myć ręcznie:

  • termosy, które mogą odkształcać się pod wpływem mycia i nie trzymać ciepła, tracąc w ten sposób funkcję użytkową;
  • noże kuchenne, które w czasie mycia mogą się stępić;
  • brytfanny marmurowe, naczynia żeliwne i cynowe - gdyż mogą ulec uszkodzeniu;
  • patelnie ceramiczne, gdyż pod wpływem działania płynu mogą ulec uszkodzeniu;
  • pojemniki plastikowe, które mogą ulec odkształceniu pod wpływem wysokiej temperatury wody, a także przyjmować zapach detergentów. 

Dodatkowo należy unikać mycia w zmywarce drogiej porcelany, która może ulec zniszczeniu, szczególnie jeśli chodzi o wytarcie dekoracji. Zastawa stołowa, szczególnie ta zawierająca elementy dekoracyjne, złote zdobienia i rysunki powinna być myta ręcznie, z dodatkiem delikatnego detergentu i gąbki. Porcelana stołowa dzięki ręcznemu myciu będzie zadbana, służąc przez długie lata. Co istotne, również sztućce wykonane z aluminium lub sztućce srebrne mogą podczas mycia w zmywarce zmienić kolor, na ten posiadający nieestetyczny, ciemny nalot. 

Co można myć w zmywarce?

W zmywarkach powinno się myć jedynie naczynia i akcesoria kuchenne, które na co dzień służą do przyrządzania i spożywania potraw. W zmywarkach można myć codzienną zastawę stołową, szklanki, kubki, filiżanki, sztuce i garnki. Producenci naczyń wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, bardzo często oznaczają produkty, które można myć w zmywarkach. Dzięki temu nie ma ryzyka ich uszkodzenia podczas mycia. Pamiętajmy, aby do zmywarek nie wkładać przedmiotów takich jak pędzle czy akcesoria malarskie, gdyż chemikalia mogą uszkadzać zmywarkę i przenosić zanieczyszczenia na naczynia. 

Jak powinno się użytkować zmywarkę?

Pamiętajmy, że aby nasza zmywarka mogła funkcjonować prawidłowo, należy użytkować ją zgodnie z przeznaczeniem i załączoną instrukcją obsługi. Przed włożeniem naczyń, warto obmyć je wodą i spłukać resztki jedzenia. Dzięki temu filtry, dysze i przewody nie ulegną zatkaniu. Konieczne jest również stosowanie soli do zmywarek, która zapobiega osadzaniu się kamienia. Oczywiście należy czyścić filtry, a także co jakiś czas uruchamiać zmywarkę ze środkiem odkamieniającym, ale bez naczyń. Pamiętajmy również, aby wszystkie elementy wkładane do zmywarki były w dobrym stanie, gdyż np. pęknięta szklanka może podczas mycia zatkać odpływ, w sytuacji odłamania się szkła. 

Właściwe użytkowanie zmywarki chroni ją przed zniszczeniem oraz zapobiega uszkodzeniom naczyń i akcesoriów kuchennych. Pamiętajmy, aby myć w niej jedynie przedmioty, które posiadają takie oznaczenia. Dzięki temu można uniknąć zniszczeń drogiej zastawy stołowej czy sztućców, a także innych naczyń. Jej odpowiednie użytkowanie sprawi, że będzie służyła przez lata, a naczynia będą zachwycać pomimo wielu lat ich wykorzystywania w kuchni. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium